10 مجرم سایبری تحت تعقیب FBI00 نظر

28 شهریور 1396

امنیت

علی اسمعیلی

10 مجرم سایبری تحت تعقیب FBI

اینترنت جهان را به صورت های متفاوتی تحت تاثیر خود قرار داده است ، اما این تاثیر گذاری همیشه مثبت نیست.

به تازگی FBI لیست 27 نفر از خطرناک ترین مجرمانی که تحت تعقیب قرار دارند را منتشر کرده است که در تالار های گفتمان و شبکه های مجازی مختلف بازتاب گسترده ای داشته است .

حملات پی در پی به کسب و کار ها ، لوازم الکترونیکی شهروندان امریکایی و همچنین نهاد های دولتی از مهم ترین دلایل منتشر شدن و مقابله کردن FBI با این مجرمان سایبری می باشد.

در این مقاله شما با 10 نفر از خطرناک ترین های لیست منتشر شده FBI آشنا می شوید . قابل توجه عزیزان می باشد که این 10 مجرم در حال حاضر 10 نفر از خطرناک ترین ها می باشند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی صد در صد تغییراتی در لیست خلافکاران FBI ایجاد خواهد شد . (به امید اینکه یک روز این لیست خالی شود)

1 - بجورن دانیل ساندین (Bjorn Daniel Sundin)

11_bjorn-daniel-sundin-100724257-large

بجورن دانیل ساندین به دلیل فروش رساندن بیشتر از 1 میلیون نسخه از یک نرم افزار تقلبی و شکایت قربانیان توسط FBI به عنوان یک مجرم سایبری بین المللی معرفی و تحت تعقیب قرار گرفته است. FBI تخمین زده است که بجورن دانیل ساندین از آغاز فعالیتش که سال 2006 می باشد تا به حال حدودا نزدیک به 100 میلیون دلار فروش غیرمجاز داشته است . ساندین و همدستانش با هک مرورگر ها ، اسکن های جعلی و پیام های خطا کاربران را متقاعد می کردند که نرم افزار تقلبی را خریداری کنند . ساندین اهل سوئد است و نوع پوشش شخصی اش شبیه ساکنین اوکراین ، قد او 178 سانتی متر ، وزنش 61 کیلوگرم و موهایش قرمز رنگ و چشمانش فندوقی رنگ می باشد.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت دانیل سادین شود ، 20 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

2 - شیلسکومار پی جین (Shaileshkumar P. Jain)

12_shaileshkumar-p.-jain-100724260-large

شیلسکومار پی جین ، شریک جرم اصلی دانیل سادین (مجرم شماره 1) می باشد و اتهاماتش کاملا با سادین یکسان است . سادین و جین هردو در شهر شیکاگو متهم به تقلب و سرقت کامپیوتری شدند . همانند سادین ، جین نیز به علت فریب دادن مردم و دریافت پول برای نرم افزاری تقلبی و همچنین انتقال پول به حساب های مختلف بانکی و در نهایت فرود آمدن آن پول ها در بانکی اروپایی (به عنوانی پولشویی) متهم شده است .

به گفته FBI ، جین اهل هند است ؛ سیاه پوست است و موهای مشکی و چشمان قهوه ای رنگی دارد ، قد او 173 سانتی متر و وزنش 79 کیلوگرم می باشد.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت پی جین شود ، 20 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

3 – پیترس ساهوروس (Peteris Sahurovs)

پیترس ساهوروس به علت سوء استفاده از امکانات در بین ماه های فوریه تا سپتامبر 2010 ، توسط FBI به عنوان یک مجرم سایبری شناخته شد و از آن پس تحت تعقیب قرار گرفت. FBI ادعا می کند  که ساهوروس با سوء استفاده از مکان تبلیغات یک شرکت تبلیغاتی معتبر ، در یک مجله آنلاین کار خود را انجام می داد . او تبلیغات دروغین خود را در مجله منتشر می کرد و هنگامی که کاربر روی لینک کلیک می کرد محتویات تغییر می کرد و کاربر وارد صفحه خرید اجباری آنتی ویروس جعلی می شد .

گفته شده است که او تا به حال بیشتر از 2 میلیون دلار از فروش نرم افزار های امنیتی جعلی درآمد داشته است .

ساهوروس در شهر های رجین ، لتونی و کیف دیده شده است و در شبکه های اجتماعی مختلف با نام های " piotrek" ، " piotrek89" و " sagade" فعالیت داشته است.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت ساهوروس شود ، 50 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

4 – الکسی بیلان (Alexsey Belan)

الکسی بیلان به علت جرایمی که علیه شرکت های بزرگ ایالت های نیوادا و کالیفورنیا از سال 2012 تا 2013 انجام داده است ، توسط FBI تحت تعقیب قرار گرفته است . FBI ادعا می کند که بیلان برای دسترسی به اطلاعات شخصی و رمز های عبور کاربران ، پایگاه های داده مختلف را هک می کرده و هرگاه به آنچه که نیاز داشت دست میافت ، پایگاه های داده و اطلاعات کاربران را میفروخت. حتی به تازگی بیلان دسترسی کاربران به یاهو را هک کرد که جامعه جهانی این حمله سایبری را بزرگترین و خطرناک ترین حمله سایبری به حساب می آورد که در آن اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر اینترنتی به خطر افتاد . او اهل لتونی است ، روسی صحبت می کند و احتمال زیاد در یکی از کشورهای روسیه ، لتونی ، یونان ، مالدیو و یا تایلند اقامت دارد . نام های کاربری ای که او تا به حال استفاده کرده است عبارتند از : Magg ، M4G ، Moy.Yawik و Abyrvaig

همچنین FBI اعلام داشته است که او ممکن است برای شناسایی نشدن عینک آفتابی بزند و همچنین رنگ موی طبیعی آن قهوه ای است که ممکن است به بلوند و یا قرمز آن را تغییر دهد. او به آخرین بار در شهر آتن ، یونان دیده شده است.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت بیلان شود ، 100 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

5 – نیکولا پوپسکو (Nicolae Popescu)

نیکولا پوپسکو که بیشتر با نام های کاربری Nae و Stoichitoiu فعالیت می کند ، به علت کلاهبرداری سطح بالا اینترنتی توسط FBI تحت تعقیب قرار گرفته است . گفته می شود که پوپسکو در فروشگاه های آنلاین به تبلیغ محصولاتی که وجود خارجی نداشتند می پرداخت و سپس از طریق یک درگاه پرداخت معتبر اینترنتی کلاهبرداری خود را کامل می کرد . همدستان پوپسکو نیز از طریق پاسپورت های جعلی اقدام به ایجاد حساب های بانکی می کردند تا بتوانند در صورتی که حسابی مسدود شد ، باز هم بتوانند از کاربران پول دریافت کنند.

هنگامی که پول را از قربانیان دریافت میکردند ، به سرعت پول را جا به جا میکردند و دستور العمل تقسیم پول برای تمامی همدستان ارسال می شد. با توجه به گفته اف بی ای پوپسکو رومانیایی صحبت می کند و بیشترین احتمال ها حاکی از مهاجرت وی به اروپا می باشد.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت پوپسکو شود ، 1 میلیون دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

6 – فرحان آرشاد (Farhan Ul Arshad)

فرهاد آرشاد به جرم دخالت در امور بین المللی ارتباطات که افراد ، شرکت ها و نهاد های دولتی را هدف قرار می داد ، توسط FBI تحت تعقیب قرار گرفته است . جرم او از نوامبر 2008 تا آوریل 2012 صورت گرفته است که FBI می گوید تا به حال بیشتر از 50 میلیون دلار سرقت برده است .

آرشاد با این درآمد کلان بدست آورده ، تصمیم به ایجاد گروه جنایت کاری بزرگ گرفته است که در حال حاضر گروه او در کشور های پاکستان ، عربستان ، ایتالیا ، فیلیپین ، سوئیس ، سنگاپور ، اسپانیا و مالزی در حال فعالیت هستند .

قد او 178 سانتی متر و وزنش 79 کیلوگرم می باشد و گفته می شود که او آخرین بار در مالزی دیده شده است .

با این به گفته FBI احتمالا او در حال حاضر به یکی از کشور های عربستان ، انگلیس ، کانادا ، آلمان یا پاکستان مهاجرت کرده است.

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت آرشاد شود ، 50 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

7 – نور عزیز آدین (Noor Aziz Uddin)


نور عزیز آدین به دلیل جرایم مشابه آرشاد یعنی دخالت در امور بین المللی توسط FBI تحت تعقیب است . FBI میگوید که آدین در همان کلاهبرداری ای آرشاد علیه شرکت های مخابراتی ، نهاد های دولتی و اشخاص شرکت داشته است . او به علت دستکاری در سیم های اتصال ، ورود و دسترسی غیر مجاز به کامپیوتر ها ، سرقت کابل های ارتباطی و سرقت هویت محکوم شده است . او 178 سانتی متر قد و 78 کلیوگرم وزن دارد و آخرین بار در عربستان سعودی دیده شده است ولی ممکن است که به یکی از کشور های امارات متحده عربی ، ایتالیا ، مالزی و یا پاکستان مهاجرت کرده باشد .

پاداش :

اف بی آی برای هرگونه اطلاعات که موجب دستگیری یا محکومیت آدین شود ، 50 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است .

 

8 – سان کایلیانگ (Sun Kailiang)

8_sun-kailiang-100652876-gallery.idge

سان کایلیانگ یکی از پنج عضو ارتش آزادی بخش خلق چین (PLA) می باشد که به علت 31 جرم مختلف متهم و توسط FBI تحت تعقیب است . او به علت همدستی در سرقت های کامپیوتری ، دسترسی غیر مجاز به کامپیوتر های مختلف ، صدمه زدن به کامپیوتر ها با کد ها و دستورات مخرب ، سرقت هویت سطح بالا ، جاسوسی تجاری و سرقت اسرار تجاری متهم شده است . او به همراه دیگر همکاران خود در جبهه سوم ارتش زمینی آزاد بخش خلق چین ، تخصص خود را به نفوذ به پایگاه ها و سرور های شرکت های امریکایی که در حال مذاکره در رابطه با طرح های تجاری با شرکت های قانونی چینی بودند اختصاصی داده اند . علاوه بر این ها ، او متهم به سرقت اطلاعات شخصی و طرح های مهم پایگاه های اتمی امریکا ، کنترل غیر مجاز کامپیوتر های شخصی و ارسال ایمیل های مخرب و فیشینگ شده است .  

پاداش :

اف بی آی برای دستگیری این مجرم هیچ جایزه ای پیشنهاد نداده است.

 

9 – هوانگ ژنیو (Huang Zhenyu)

هوانگ ژنیو عضو دیگری از پنج عضو اعضای حزب آزادی بخش خلق چین می باشد و FBI با جرایمی کاملا مشابه سان کایلیانگ به دنبال ژنیو است . تمرکز ژنیو روی برنامه های اتمی کشور امریکاست .

پاداش :

اف بی آی برای دستگیری این مجرم هیچ جایزه ای پیشنهاد نداده است.

 

10 – ون شینیو (Wen Xinyu)

10_wen-xinyu-100652877-gallery.idge

ون شینیو عضو دیگری از پنج عضو اعضای حزب آزادی بخش خلق چین می باشد و به همان 31 جرم دو مجرم شماره 8 و 9 یعنی کایلیانگ و ژنیو متهم شده است .

 او را در فضای مجازی با نام های کاربری : " WenXYHappy"  ، " Win_XY" و " Lao Wen" میشناسند .

تخصص ون شینیو در کنترل کردن کامپیوتر ها برای رهگیری اطلاعات شرکت های تجاری امریکاییست .

مانند دیگر مجرمان شینیو نیز از استعداد خاصی برای دسترسی داشتن و کنترل غیر قانونی کامپیوتر ها برخوردار است.

پاداش :

اف بی آی برای دستگیری این مجرم هیچ جایزه ای پیشنهاد نداده است.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط