تبلت های ویندوزی ، ۱۱ درصد بازار جهانی در سال ۲۰۱۵ !00 نظر

22 بهمن 1394

سایر

گروه اوکسو

تبلت های ویندوزی ، ۱۱ درصد بازار جهانی در سال ۲۰۱۵ !

Lenovo-Yoga-Tablet

تبلت های ویندوزی به تازگی است که مورد توجه ویژه قرار گرفته است !

اگر چه تا به امروز اطلاعات دقیقی از رشد تبلت های ویندوزی در دسترس ما نبود ، ولی جدیدا کمپانی Strategy Analytics آماری را منتشر کرده است که ، در آن نشان می دهد که تبلت های ویندوزی ۱۱ درصد بازار جهانی در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده اند ، که این رقم در سال ۲۰۱۴ ، ۶ درصد بوده است !

در این گزارش به ترتیب تبلت هایی با سیستم عامل اندروید با ۶۱ درصد بازار جهانی ، تبلت های سیستم آی او اس با ۲۸ درصد بازار جهانی  در رده های اول و دوم قرار دارند و تبلت های ویندوزی با ۱۱ درصد بازار جهانی در رده سوم رده بندی در سال ۲۰۱۵ قرار دارد !

windows-tablets-1

طبق گزارش این کمپانی اگر چه فروش تبلت ها در سال ۲۰۱۵ با کاهش ۸ درصدی مواجه شده بود ، اما باز هم کمپانی های مختلف توانسته اند روی هم ۲۲۴٫۳ دستگاه تبلت به طور میانگین به فروش برسانند . جالب است بدانید تبلت های مبتنی بر سیستم IOS تنزل ۲۲ درصدی را در میزان فروش خود در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده است ، و تبلت های اندرویدی نیز با کاهش ۷ درصدی فروش مواجه شده است !

یکی از نقد کنندگان بزرگ بازار تبلت و محصولات تاچ(لمسی) به تازگی بیان داشته است که بدون شک تبلت های مبتنی بر ویندوز ۱۰ می توانند رقابت مهم و جدی را با تبلت های مبتنی بر IOS داشته باشند و در عین حال نیز تبلت های اندرویدی را نیز به این چالش دعوت کنند !

در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ شاهد آن بودیم که کمپانی مایکروسافت اقدام به عرضه ی سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک کردند ، در همین حال شرکای سخت افزاری این کمپانی ، شروع به تولید نمونه های مشابه به این دو محصول جدید مایکروسافت کرده که نسبت به تولیدات این کمپانی دارای قیمت پایین تری بودند !

شکی نیست که افزایش شمار این تبلت ها مساوی است با روند رو به رشد و سریع تبلت های ویندوزی !

در پایان این مطلب از سایت اوکسو باید عرض کنم که ، تبلت های ویندوزی قابلیت پشتیبانی اکوسیستم برنامه های این پلتفرم و همچنین بازار اپ های X86 را دارد که ، به این تبلت ها امکان این را می دهد که با اکوسیستم های IOS  و android رقابت کند !نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط