آموزش تدوین – فصل ۱ – قسمت ۱ – آشنایی با پریمیر

در قسمت گذشته آموزش تدوین با معنای واقعی تدوین و با نرم افزار هایی که قرار است در این سری آموزشی با آنها کار کنیم , آشنا شدیم .

حال در این قسمت میخواهیم شما را با نحوه استفاده از نرم افزار پریمیر که یکی از بهترین نرم افزار هاست آشنا کنیم.

 

۱-۱

 

همانطور که گفته شد پریمیر حرفه ای ترین و پیشرفته ترین نرم افزار تدوین هست . هنگامی که پریمیر را باز میکنید , ۴ پنجره را رو به روی خود میبینید .

 

۱-۲

به ترتیب با این چهار پنجره آشنا می شویم :

اولین پنجره ای که میبیند : پنجره شماره ۱ یعنی پنجره پروژه ها یا Project هست , که در پایین صفحه سمت چپ قرار دارد و توسط این پنجره میتوانید فایل های ویدیویی , عکس و موزیک مورد نظر خود را که میخواهید در تدوین فیلم استفاده کنید در آن بارگذاری کنید.

 

۱-۳

دومین پنجره ای که مشاهده می کنید : پنجره شماره ۲ یعنی پنجره Source است , این پنجره در بالای صفحه سمت چپ قرار دارد و توسط آن میتوانید ویدیو اصلی و اورجینال را بعد از تدوین ببینید و با ویدیو تغییر یافته مقایسه کنید.

۱-۴

 

سومین پنجره ای که رو به روی شماست : پنجره شماره ۳ است که به پنجره برنامه یا Program معروف است , این پنجره که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد تغییراتی که در ویدیو پس از تدوین لحاظ شده است نمایش می یابد و میتوانید با استفاده از آن و پنجره Source یک مقیاس کلی را از ویدیو از قبل و بعد از تدوین داشته باشید.

photo_2016-06-25_17-09-37

 

چهارمین پنجره ای که چشمانتان با آن ها رو به رو میشود : پنجره شماره ۴ یعنی پنجره Time Line است , این پنجره که در پایین صفحه سمت راست قرار دارد .

photo_2016-06-25_17-09-31

مارا در این آموزش ها دنبال کنید تا به صورت کامل این آموزش را برای شما عزیزان تهیه کنیم.

برای دیدن آموزش های منتشر شده این فصل کلیک کنید .

 

ارسال یک نظر .