بازکردن یک سایت در سایدبار مرورگر مازیلا فایرفاکس

شبکه
730
0

شاید برای شما نیز مثل من پیش آمده باشد که نیازمند باز گشایی دو سایت در کنار هم برای برقراری بررسی دو سایت به صورت هم زمان یا مقایسه دو کالا در وب سایت هایی که امکان مقایسه دو کالا را فراهم نکرده اند باشید.

پس با اوکسو همراه باشید تا در ادامه به پژوهش در این موضوع و آموزشی در مرورگر فایرفاکس بپردازیم.

 

اضافه کردن دو تب , باز کردن دو پنجره از مرورگر , بازکردن یکی از پنجره ها در رایانه شخصی یکی در تلفن همراه و بازکردن وب سایت ها یکی در مکان پیشفرض وب سایت های مرورگر و یکی در سایدبار , از جمله کار هاییست که میتوانید برای باز کردن دو سایت به صورت هم زمان استفاده کرد.

۱ – اضافه کردن دو تب :

با اضافه کردن دو تب در مرورگر کاری جالب نیست زیرا برای هر بار موشکافی یک مورد از امتیاز های یک محصول یا یک مقاله در سایت دیگر باید پشت سر هم تب ها را عقب و جلو کنید و کاری خسته کننده است .

 

۲ – باز کردن دو پنجره از مرورگر :

این کار یکی از راه های خوب برای پژوهش در بین دو سایت مختلف می باشد که با کوچک سازی دو پنجره و قرار دادن کنار هم ممکن می شود ولی یک مشکل بسیار بزرگ در سیستم کامپیوتری شما ایجاد میکند که این مشکل , استفاده شدن بیش از حد رم و سی پی یو می باشد که واقعا روی سرعت سیستم تاثیر گذار است ولی در کل اگر رایانه ای با ظرفیت رم بالا دارا هستید , یکی از بهترین راه برای باز کردن دو پنجره و پژوهش بین دو سایت است.

 

۳ – باز کردن یکی از پنجره ها در رایانه شخصی و یکی در تلفن همراه :

این راه هم کمی کار آمد است ولی شما را با محدود به اندازه میکند که این راه نیز پیشنهاد نمی شود.

 

۴ – باز کردن وب سایت در سایدبار :

این کار شباهت زیادی به شماره ۲ دارد ولی از رم و سی پی یو شما کمتر استفاده میکند و هم چنین محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند .

در ادامه با آموزش انجام این کار در مرورگر مازیلا فایرفاکس با ما همراه باشید.

 


 

آموزش باز کردن یک سایت در سایدبار مرورگر مازیلا فایرفاکس

توجه :

برای انجام این آموزش سعی کنید از نسخه بروز شده مرورگر فایرفاکس استفاده کنید و آموزش را به صورت قدم به قدم انجام دهید تا به مشکل بر نخورید.

 

۱ – صفحه ای که میخواهید در سایدبار نمایش یابد با کلید Ctrl + D یا کلیک روی نشان ستاره در بوکمارک ثبت کنید .

 

۱

 

۲ – سپس پس از انجام این کار دوباره Ctrl +D را زده یا روی نشان ستاره کلیک کنید تا پنجره بوکمارک به صورت پاپ آپ باز شود , منو Folder را روی Bookmark Toolbar ست نمایید.

 

۲

۳ – بعد از انجام این کار روی منو کلیک راست کرده و اگر Bookmark Toolbar فعال نیست آن را فعال کنید , سپس روی بوکمارک درون Bookmark Toolbar ساخته شده کلیک راست کنید.

 

۳

 

۴ – بعد از راست کلیک کردن روی بوکمارک , روی گزینه Properties کلیک کنید.

 

۴

 

۵ -گزینه Load This Bookmark in The Sidebar را فعال کنید و سپس روی بوک مارکی که ساختید کلیک کنید.

 

 

۵

 

۶ – موفق شدید . سایت در سایدبار شما باز شد .

 

۶

 

این آموزش پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

تالار گفتمان اوکسوف

ارسال یک نظر .