توسعه ی هارد ۴ ترابایتی برای Xbox one00 نظر

23 بهمن 1394

سایر

گروه اوکسو

توسعه ی هارد ۴ ترابایتی برای Xbox one

xbox-one-seagate-drive-768x768

در نسل گذشته ی ایکس باکس یعنی ایکس باکس ۳۶۰ با وجود اینکه کمپانی سونی در کنسول بازی خود از بلو – ری استفاده کرده بود اما باز هم دی وی دی پلییر ایکس باکس ۳۶۰ برای طراحان بازی محدودیت ایجاد کرده بود ! از زمان عرضه ی نسل جدید ایکس باکس یعنی Xbox one محدودیت دی وی دی پلییر این کنسول برداشته شد ، در حالیکه ؛ حجم بازی های این کنسول نیز نسبت به نسل قبل آن به یکباره چند برا بر شد !

مشکل اصلی این کنسول های جدید این است که ، پس از اینکه شما دی وی دی هر بازی را درون دستگاه قرار می دهید ، بازی بر روی هارد کنسول نصب شده و سپس اجرا می شود ! پس مرتبا با استفاده از هر بازی جدید حجم دستگاه شما پر می شود پس اگر اهل خرید بازی های زیادی باشید ؛ قطعا و بدون شک ، ۵۰۰ گیگ هارد خود دستگاه کفاف شما را نمی کند !

برای حل این مشکل کمپانی Seagate به تازگی هارد درایوی را برای کنسول مایکروسافت توسعه داده است که می تواند ۴ گیگابایت اطلاعات را در درون خود جای دهد !

حتی اگر با اغراق حجم هر بازی را ۵۰ گیگا بایت در نظر بگیریم ( که در واقعیت اینطور نیست !! ) هارد تولید شده کمپانی Seagate به تنهایی می تواند بر روی خود اطلاعات ۸۰ بازی را ذخیره کند !

اگر چه صفحه رسمی Seagate در ویژگی های این هارد ذکر کرده است که ، هارد ۴ گیگا بایتی این کمپانی می تواند اطلاعات ۱۰۰ بازی را درون خود ذخیره کند ! البته این عدد چندان هم غیر منطقی نیست چون ، ما  در بالا حجم هر بازی را با اغراق ۵۰ گیگا بایت حساب کردیم !

در پایان این مطلب سایت اوکسو باید ذکر کنم که ، این هارد ۱۰۰ بازی را به "تنهایی" می تواند در درون خود  ذخیره کند ؛ در صورتی که ، فضای ۵۰۰ گیگا بایتی یا ۱ ترا بایتی خود کنسول نیز وجود  دارد که برای اغلب گیمر های مبتدی همین فضا کافی است !نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط