توسعه ی نرم افزاری برای قابل فهم کردن تماس های صوتی00 نظر

22 بهمن 1394

سایر

گروه اوکسو

توسعه ی نرم افزاری برای قابل فهم کردن تماس های صوتی

۴۶۲۶۰۴۴۶۳-ed

 

به احتمال زیاد شما هم تجربه ی این را داشته اید که در محیط های شلوغ ، مجبور به پاسخ به یک تماس تلفنی تان شده باشید ، ولی به دلیل اینکه ازدحام و سر و صدا در محیط اطرافتان زیاد بوده است ، قادر به شنیدن واضح صدای طرف مقابلتان نشده باشید . حتی اگر داد هم می زدید . . . فایده ای نداشت !

سازمانی به نام Fraunfofer به تازگی نرم افزار صوتی را تولید کرده است که ادعا می کند ، می تواند این مشکل را به طور کامل برطرف کند !

طبق گفته ی این سازمان ، این نرم افزار حتی می تواند پیام هایی که بعضی اوقات از بلندگو های مترو و یا دیگر ایستگاه ها پخش می شود را ، برای مسافران ، قابل شنیدن کند !

این سازمان که در کشور آلمان قرار دارد ، بر روی نرم افزار صوتی خود نام ADAPT DRC را گذاشته است . ADAPT DRC برای اینکه صدای محیط را دریافت و آن را تحلیل کند ، از یک میکروفن استفاده می کند .

اگر شما در محیط شلوغی مثل مترو باشید و در حال تماس تلفنی باشید ، نرم افزار صدای محیط اطراف را تحلیل می کند و اگر متوجه شود که محیط بسیار پر صر و صدا است ، قسمت هایی از کلامتان را تقویت می کند مانند ، حروف بی صدا مثل : « پ » ، « ت » و « ک » !

این حروفی که به عنوان نمونه در بالا اشاره شد ، دارای صدای کوتاه اما فرکانس بالایی هستند ؛ در نتیجه ، شنیدن این حروف کار مشکل تری است به خصوص اگر در محیط شلوغی باشید !!

کار عمده این نرم افزار سازمان Fraunfofer این است که صدای شما را قابل تشخیص برای شخص مقابلتان کند ! به طور مثال ، اگر صدایتان بیش از اندازه کوتاه باشد ، نرم افزار صدای شما را تقویت می کند ! یا اگر صدایتان بیش از اندازه بلند باشد نرم افزار صدای شما را کاهش می دهد ، چون صدای بلند هم به نوبه ی خود قابل تشخیص نیست !

این سازمان بیان کرده است که ADAPT DRC را در اختیار شرکای صنعتی اش قرار خواهد داد و در صورتی که شرکت یا سازمانی قصد استفاده از ADAPT DRC را دارد باید از این نرم افزار در دستگاه تولیدی خود استفاده کند چون ، خود ADAPT DRC دارای میکروفن است .

اما برای استفاده از ADAPT DRC در ایستگاه های مترو و قطار باید میکروفن مخصوص ADAPT DRC نیز تهیه شود تا نرم افزار بتواند به تحلیل صدای اطراف و محیطط بپردازد !نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط