پیشی گرفتن ویندوز ۱۰ از xp00 نظر

16 بهمن 1394

سایر

گروه اوکسو

پیشی گرفتن ویندوز ۱۰ از xp

۱۷۲ba19e-b295-48d7-8314-2b589a0e10b1

ماه های زیادی میگذرد که کمپانی مایکروسافت ویندوز ۱۰ خودش رو به بازار عرضه کرد. البته نمیتوان از کاستی ها و نقطه ضعف های این ویندوز بگذریم امّا مایکروسافت در حال تکمیل این ویندوز و رفع این کاستی ها  و نقاط ضعف هاست. با این وجود ویندوز ۱۰ توانست ویندوز xp را پشت سر بگذارد.

شاید تصویر خیلی از شما کاربران سایت اوکسو این است ویندوز xp دیگر منسوخ شده است و چون شرکت مایکروسافت چندی پیش پشتیبانی خودش رو از این ویندوز قطع کرده است دیگر جایی در بین کاربران ویندوز در سراسر دنیا ندارد! اما این تصوری کاملا غلط است! چون شاید برایتان جالب باشد بدانید که در حدود ۱۱٫۴ درصد کامپیوتر های جهان هنوز هم از ویندوز به اصطلاح منسوخ شده  xp استفاده می کنند!

البته کوچ کاربران از ویندوز xp  به سمت ویندوز ۱۰ با شیب خیلی اندک و ملایم پیش می رفت که بالاخره پس از گذشت ماه ها ویندوز ۱۰ توانست با همین شیب اندک ویندوز xp  را پشت سر بگذارد!

طبق امار ارائه شده از طرف Net Market Share امار نصب شدن ویندوز های شرکت مختلف بر روی کامپیوتر های سر تا سر جهان به این شرح است :

ویندوز ۱۰ با ۱۱٫۹ درصد در جایگاه اول و ویندوز های xp  و ۸٫۱ به تربیت با کسب درصد ۱۱٫۴ و ۱۰٫۴ در جایگاه های بعدی قرار دارند.

بر طبق امار ها هنوز هم میتوان متوجه شد که ویندوز xp برای خیل عظیمی از کاربران مایکروسافت در سر تا سر جهان تازگی دارد و میل به کوچ به سمت ویندوز های ۱۰ و یا ۸٫۱ ندارند.

در اواسط سال ۲۰۱۵ بود که ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت معرفی و به بازار جهان عرضه شد. سیاست های کمپانی مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ از قبیل پشتیبانی عالی این شرکت از ویندوز ۱۰ ، هم چنین ارائه آپدیت های منظم برای این ویندوز پیش بینی می شود که ویندوز ۱۰ روند رو به رشد خود را طی کند و فاصله ی خود را با دو ویندوز xp و ۸٫۱ بیشتر کند! راستی شما هم تا حالا از ویندوز ۱۰ استفاده کردید؟ دیدگاه های خودتونو برای ما بیان کنید.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط