CES 2016: شرکت nvidia از ابررایانه ای برای خودروهای بدون سرنشین رونمایی کرد44 نظر

CES 2016: شرکت nvidia از ابررایانه ای برای خودروهای بدون سرنشین رونمایی کرد

NVIDIA-CES-2016

با گذشت یک روز از آغاز به کار نمایشگاه CES 2016 در لاس وگاس، حالا نوبت به شرکت Nvidia رسیده است تا از تازه ترین دستاوردهای خود رونمایی کند. مدیرعامل این شرکت آقای جن سان هوانگ در مراسمی از کامپیوتر جدیدی با نام Drive PX2 رونمایی کرد. این کامپیوتر نسل جدیدی از کامپیوتر قبلی این شرکت با نام Drive CX است. Nvidia که به ساخت قطعات کامپیوتری قدرتمند معروف است، حالا از کامپیوتری رونمایی کرده که قدرت آن معادل ۱۵ مک بوک Pro است و ابعاد کوچک آن نیز قابل توجه است. این کامپیوتر به پردازنده ۱۲ هسته ای مجهز بوده و قادر است در هر لحظه هشت ترافلاپ و ۲۴ عملیات یادگیری عمیق را انجام دهد. همچنین، با توجه به پردازش های سنگینی که این کامپیوتر انجام می دهد، برای خنک ساختن آن از آب استفاده شده است.

px2-930x601

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا Nvidia تصمیم به ساخت چنین کامپیوتر قدرتمندی گرفته است. این شرکت اعلام کرده قصد دارد از این کامپیوتر در خودروهای بی نیاز به راننده استفاده کند. به باور Nvidia، این خودروها برای بکارگیری همه حسگرها و کنترلگرهای خود به چنین توان پردازشی بالایی نیاز دارند. هوانگ در این مراسم گفت: ساخت خودروهای بدون راننده سخت است ولی ما می دانیم که چه کامپیوترهایی برای این خودروها مناسب هستند. این کامپیوتر می تواند ورودی دوازده دوربین، حسگرهای فاصله، رادار و حسگرهای مافوق صوت را همزمان پردازش کند.

ولوو نخستین شرکتی است که قرار است از کامپیوتر Drive PX2 استفاده کند. این شرکت اعلام کرده به زودی از این کامپیوتر به صورت آزمایشی استفاده خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل Nvidia، کامپیوتر Drive PX2 قابلیت یادگیری را دارد و این شرکت توانسته در ماه های اخیر به پیشرفت های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کند. همچنین، شریک دیگر این شرکت در زمینه تست خودروهای بدون راننده، شرکت آئودی است. این دو شرکت طی آزمایشی که در آلمان انجام دادند موفق شدند به قدرت پردازش بالایی دست پیدا کنند. این خودرو قادر بود بهتر از انسان علائم رانندگی در جاده های آلمان را تشخیص دهد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

 • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

  پاسخ شما

 • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

  پاسخ شما

 • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

  پاسخ شما

 • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

  پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط