قانون بانکی جدید / کارمزد خرید از دستگاه های POS را مشتری می پردازد یا بانک؟00 نظر

قانون بانکی جدید / کارمزد خرید از دستگاه های POS را مشتری می پردازد یا بانک؟

POS_-696x696

وضع قوانین جدید بانکی همیشه در ابتدا سر و صدای زیادی به پا می کند.مردم دوست دارند بدانند تا بانک ها چه خوابی برای سرمایه آن ها دیده اند و خدماتی که در ابتدا با وعده رایگان بودنشان آن ها را جذب کرده اند قرار است چه وضعیتی پیدا کنند.
جدیدترین این اخبار مربوط به قانون جدید دریافت کارمزد خرید از دستگاه های POS است که همگان را خبردار نگه داشته است،چون آن ها مدتی طولانی است که به خرید آسان از این طریق عادت کرده اند.
اما جدیدا بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به همه بانک‌های دولتی، غیر دولتی و مؤسسات اعتباری بخشنامه اخذ کارمزد از تراکنش‌های پایانه‌های فروشگاهی را ابلاغ کرد.

who-should-pay
و اما چند روز پیش بعد از ایجاد سر و صدای زیاد این خبر،مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت هنوز هم کارمزد تراکنش خرید از دستگاه‌های پوز را بانک‌ها می‌پردازند و فقط ساز و کار تغییر کرده است.جایی برای نگرانی نیست.وی با بیان اینکه کارمزد تراکنش‌های کارتخوان ‌ها قبل از این هم از بانک‌ها دریافت می‌شد،گفت:در ساز و کار جدید از اول دی کارمزد از بانکی اخذ می‌شود که با انجام تراکنش پول به آن منتقل می‌شود، یعنی مقصد باید این هزینه را متحمل شود.
گویا این اقدام با توجه به بخشنامه بانک مرکزی برای هزینه تراکنش کارت‌خوان‌ها صورت گرفته است.

وی افزود تا پیش از این هزینه کارمزد تراکنش کارت‌خوان‌ ها از بانک صادر‌کننده کارت اعتباری دریافت می‌ شد اما از اول دی ماه کارمزد از بانک مقصد کسر می گردد.در این میان فقط ساز و کار میان بانک ها تغییر کرده است و مردم چیزی بیشتر از مبلغ خریدشان نخواهند پرداخت.

از این پس خدمات پرداخت با توجه به انتفاع بانک پذیرنده از رسوب وجوه حساب پذیرندگان،با کارمزد حداقل ۵۰۰ ریال و حداکثر ۲۵۰۰ ریال صورت خواهد گرفت.براساس این بخشنامه دیگر از مردم بابت استفاده از کارتخوان پولی دریافت نمی‌شود، بلکه مبلغ مورد نظر از بانک‌های پذیرنده کسر خواهد شد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط