چهل نکته مهم در انتشار نرم افزار00 نظر

چهل نکته مهم در انتشار نرم افزار

برای رفتن به قسمت پرفروش های ۱۴ روز فرصت دارید که  به این قسمت بروید برای رفتن به این قسمت نکات زیر را در نظر بگیرید؟

۱٫سعی کنید در این ۱۴ روز قیمت نرم افزار خود را پایین نگه دارید. تا سرعت فروش بیشتر بشه

۲٫تمام تبلیغاتی که سعی دارید برای این نرم افزار در نظر بگیرید حتما در همان ابتدای انتشار نرم افزار انجام دهید. چون احتمال رفتن به لیست های برتر رو افزایش میده

۳٫لینک نرم افزار خود را در سایر نرم افزار های دیگر قرار دهید واز واژه هایی مانند تخفیف برا ی مدت محدود یا فلان نرم افزار منتشر شد استفاده کنید. همچنین برای برنامه های دیگتون اپدیت قرار بدید تا یک بار دیگه صفحه اول برنامه رو ببینند

۴٫رفتن به لیست پرفروش های درون پرداخت غیر ممکن است.(شتر در خواب بیند پنبه دانه .. )

۵٫در این ۱۴ روز حتما از چندین آپدیت برای نرم افزار خود استفاده کنید. البته این مورد برای برترین های رایگان بسیار موثرتر هست.

۶٫سعی کنید با ارائه آپدیت برای نرم افزار های دیگر و دادن لینک سبب دیده شدن نرم افزار جدیدتان شوید.

۷٫با استفاده از تبلیغات دی جی اد و دادن کمترین مبلغ تبلیغ یعنی ۱۵ هزار تومان( برای تبلیغات به ازای نصب )برای تمامی نرم افزارهایتان سبب برند سازی و دیده شدن نرم افزارهایتان شوید چون تبلیغات به ازای نصب هست و با بازدید از نرم افزارهایتان مبلغی کم نمی شود این خود سبب برند سازی می شود.

۸٫رتبه ی تازه های پرطرفدارفروشی ۲۰۰ جایگاه دارد اگر به رتبه های بالای ۱۰ برسید با ارائه یک نسخه ی دیگر از نرم افزار مثلا اگرپولی هست نسخه ی درون پرداخت آن را انتشار دهید سبب درآمدی بیشتر می شوید.چون نرم افزار شما دیگر یک برند شده وبسیار دیده می شود .

۹٫می توانید با سرمایه گذاری برروی یک نرم افزار رایگان در کنار یک پولی آن را به بالای تازه های برتر رایگان بفرستید تا این نرم افزار سبب دیده شدن نرم افزار پولی شما شود و رتبه ی آن بالا بیاید.

۱۰٫سعی کنید تبلیغات را مختص یک روز نکنید و به ساعات دادن تبلیغ هم توجه کنید و همچنین روز های تبلیغ .

۱۱٫اگر از نرم افزار های مناسبتی استفاده می کنید سعی کنید با انتشار دستی در همان مناسبت ها آن را منتشر کنید که بسیار موثرتر می باشد.

۱۲٫بازه ی تبلیغات را بر روی یک گروه تنها نبندید مثلا فقط تبلیغ نوتیفیکشن نکنید همان پول را می توانید بین چندین روش تبلیغ تقسیم کنید.

۱۳٫روز های پنج شبه و جمعه طرف عصر روز های بسیار خوبی برای انتشار و تبلیغ نرم افزار می باشد.

۱۴٫برای موثرتر شدن تبلیغات سعی کنید با یک کارشناس تبلیغ و بازاریاب صحبت کنید روش ها و کلک های تبلیغاتی را یاد بگیرید البته نوع مشروع را ( بی خیال این گزینه  تا منو دارید غم ندارید ، از خودم بپرسید)

۱۵٫سعی کنید آیکون منحصر بفرد برای نرم افزار خود داشته باشید. همچنین  ایکون ساده انتخاب کنید  بر ندارید از صفحه عکس بگیرید بعد برش بدید بزارید ایکون

۱۶٫اگر به رتبه های بالا رسیدید سعی کنید با تبلیغات بیشتر و قیمت منصفانه تر و یک سری تخفیفات رتبه را حفظ کنید تا به پرفروش ها بروید. ( به طور خلاصه تا یکم پول در اوردید جو گیر نشید )

۱۷٫از جملات مناسب و شیوه های تبلیغی مناسب برای معرفی نرم افزارتان در بازار استفاده کنید البته بدون هیچ دروغ و کلکی نمونه مناسب (نیترو شارژ) با یک داستان کوتاه به ۲۰۰ هزار دانلود رسید .

۱۸٫همیشه سعی کنید نسخه های دیگر در مارکت های دیگر را یک نسخه پایین تر در آن مارکت ها ارائه دهید این سبب دیده شدن نرم افزار شما در بازار می شود و این خود دلیلی می شود برای دانلود دیگر نرم افزار هایتان.

۱۹٫ازمارکت های دیگر برای فروش بیشتر کمک بگیرید . برخی مارکت ها مانند پلازا به لینک دادن به بازار و دادن لینک های بازار دراین مارکت گیر نمی دهد.

۲۰٫در نرم افزارهای رایگان که امتیاز دادن برای بالا رفتن رتبه نرم افزار مناسب هست حتما از لینک امتیاز به نرم افزار با کلک های خاص استفاده کنید. مثلا درهنگام خروج به جای نشان دادن این پیغام قصد خروج از برنامه را دارید؟(بله ، خیر ، امتیازبه برنامه ) از این پیغام استفاده کنید . برای حمایت از ما به برنامه امتیاز می دهید.(خیر=خروج ، بله = لینک امتیاز مستقیم )

۲۱٫از تصاویر جالب و طراحی شده توسط فتوشاپ به همراه یک یا دو تصویر از محیط خود نرم افزار برای معرفی محصول استفاده کنید و حتما برروی تصاویر توضیحات برنامه را بنویسید.

۲۲٫از سایت های نقد و بررسی نرم افزار می توانید برای فروش بیشتر کمک بگیرید.

۲۳٫دسترسی های اضافی کتاب خونه ها را پاک کنید.

۲۴٫به جای فکر به فروش بیشتر سعی کنید در فکر برند سازی باشید تا نرم افزارهای شما همه نسبتا دارای فروش خوبی شوند. برای این کار می توانید. از انتشار نرم افزارهای رایگان کمک بگیرید.

۲۵٫اگر فروش خوبی نداشتید مایوس نشوید می توانید با کمی تغییرات در نرم افزار نسخه رایگان آن را بهمراه تبلیغات کلیدی عدد استفاده کنید تا حداقل برای شما درآمدی داشته باشد . ناگفته نماند برخی دوستان را که من باآنها آشنا هستم از عدد روزش صد هزار تومن هم درآمد دارند پس می توانید روی این تبلیغات حساب باز کنید.

۲۶٫سعی کنید از تجربه های دیگر دوستان برنامه نویس استفاده کنید ولی لزوما لازم نیست لیست تمام نرم افزارهایتان را در اختیار آنهابگذارید. پنهان ماندن درآمد و نرم افزار جزو اسرار کاری هست البته سعی کنید تمام تجریبات خود را دراختیار دیگران بگذارید. زکات علم نشر آن است. ( میتونید برنامه هایی که روش کار میکنید رو به من بگید  مدیر همیشه محرمه راز شماست )

۲۷٫می توانید از تبلیغات دی جی اد درکنار عدد استفاده کنید تا درآمد بیشتری داشته باشید البته دی جی اد تنها بر روی جاوا پیاده سازی شده است و با مکاتباتی که بنده داشتم به زودی برای بیسیک نیزپیاده سازی می شود.

۲۸٫هیچ وقت  درکارکرد یک نرم افزار اغراق نکنید هرآنچه را که هست صادقانه بگویید . این کار سبب ایجاد برند سازی می شود و اگر درنرم افزار اغراق کنید مطمعن باشید که دیگر کاربران ناراضی را ازدست می دهید . مثال بارز یک برند . محسن جهانی که اسم این دوست عزیز خود عاملی برای فروش هست.

۲۹٫از اسم های تکراری برای نرم افزار استفاده نکنید می توانید با شیوه های تبلیغی اسم هایی برای نرم افزار استفاده کنید که سبب جذب کاربر بشود. مانند گوشیت به تلویزیون تبدیل کن به جای تماشای آنلاین تلویزیون

۳۰٫نسبتا نرم افزار های مذهبی در بعضی ایام دانلود های بیشتری دارند به این موارد توجه کنید سعی کنید نرم افزار های مذهبی را رایگان ارائه دهید می توانید از تبلیغات دراین نرم افزار ها استفاده کنید.

۳۱٫به جای ارائه نرم افزار کاملا رایگان از یک نرم افزار با تبلیغات عدد استفاده کنید که با پرداخت مبلغی بسیار کم برای حمایت و حذف تبلیغ به نسخه ی بدون تبلیغ آپدیت شود. توجه داشته باشید شاید در ابتدا تبلیغات عدد در آمد بسیار کمی داشته باشد اما با زیاد شدن تعداد نرم افزار های شما و گذر زمان درآمد نسبتا خوبی را نسیب شما می کند.

۳۲٫همیشه در فکر آپدیت جدید نرم افزار باشید وهرنکته ای را که در ذهن شما برای آپدیت جدید نرم افزار پدیدار شد را سریعا یادداشت کنید.

۳۳٫حتما از مارکت های دیگر استفاده کنید چون هزار اتفاق ممکن است بیافتد .

۳۴٫مارکت های مایکت ، پلازا ، اپینیک، اول مارکت به تبلیغات عدد گیر نمی دهند می توانید روی این مارکت ها حساب باز کنید.

۳۵٫درمارکت پارس هاب برای دانلود محصولاتتان حتما از شیوه ی دنبال کردن کاربران استفاده کنید این شیوه سبب می شود که کاربرانی را که شما را دنبال می کنند نرم افزارهای شما و نظرات شما برای آنها نمایش داده می شود تجربه ی شخصی حداقل ۳ برابر شدن تعداد دانلود بعد از استفاده از این شیوه .

۳۶٫سعی کنید به نظرات منفی یا خیلی مثبت در برنامه هایتان توسط پنل توسعه دهندگان پاسخ دهید در طولانی مدت بازده ی خوبی می دهد.سبب برند سازی می شود.

۳۷٫اگر می خواهید تبلیغت زیادی کنید حتما از برنامه های رایگانی که بازدید بالایی دارند مثل  این موارد حساب باز کنید نرم افزاربادصبا، نرم افزار جعبه ابزار و نرم افزار هواشناس

۳۸٫انتشار برنامه رایگان همچین هم به سود نیست  ، شما میتونید در برنامه های رایگانتون برنامه های پولی خودتون رو تبلیغ کنید  برنامه هایی هستند که از راه تبلیغ برنامه های دیگر ، در آمد ملیونی دارند

۳۹٫ قبلا هم گفتم شما برنامه نویس هستنید نه گرافیک کار  پس لطفا اگه بلد نیستید  از الکی طراحی گرافیک انجام ندید و بدید به یک کار بلد

۴۰٫ وقتی پول دار شدید سایت برنامه نویس ایرانی رو فراموش نکنید

 

منبع : ویرایشی از مطالب کویک لرن

 

بازم مثل همیشه   خدا منو از شما نگیره  

 نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط