داستان یک برنامه نویس تنبل و اما خلاق22 نظر

داستان یک برنامه نویس تنبل و اما خلاق

امروز براتون یک داستان جالب آماده کردم با عنوان برنامه نویس تنبل ، که با برنامه نویسی هایی که انجام داده خیلی از کارهای خود را پیش میبرده.

از دست ندید ?

برنامه نویسی که تمام کارهای خود را به صورت اتوماتیک درآورده بود، حالا شما هم می توانید:

تنبلی همیشه هم بد نیست…! مخصوصا اگر بتوانید آن را از چنین کارهای خلاقانه ای استفاده کنید.

یک برنامه نویس ناشناس کدهایی نوشته است که حتی کوچکترین و بی اهمیت ترین کارهای روزانه خود را به صورت خودکار دربیاورد. البته این کدها تا زمانی که این فرد سمت خود را ترک نکرده بود، کشف نشده بود اما بعد از اینکه شغل خود را ترک کرد، همکاران او آنها را پیدا کرده و در GitHub گذاشتند تا همه از آن لذت ببرند.

این repository شامل ۱۲ نوع کد قابل استفاده برای هر نوع کاری است، از نوشتن متن هایی برای همسرش با یک آرایه ای از عذرخواهی های گوناگون برای دیر آمدن از سر کار به خانه تا کدی که بررسی می کند اگر رأس ساعت ۸:۴۵ صبح سر کار حاضر نشد، ایمیلی برای رئیسش با این مضمون که حالش خوب نیست و امروز کارها را در منزل انجام می دهد، ارسال شود.

ProgramerTanbal-1

 

Narkoz می گوید: “نویسنده این کدها، از آن دسته افرادی بوده که اگر هر کاری بیش از ۹۰ ثانیه از وقتش را می گیرد، کدی برای انجام اتوماتیک آن می نویسد.”

بعضی از این فایل ها نام های نامناسب و درعین حال خنده داری دارند. برای مثال، یکی از این نام ها “Kumar_asshole” بود که روش تعامل او با یکی از مشتریانی است که برایش آزاردهنده بود.

این کد به طور اتوماتیک ایمیلش را برای یافتن ایمیل هایی که از طرف این مشتری ارسال شده بود ، اسکن می کرد و اگر در آن ها کلمه “help” یا “sorry” دیده می شد، دیتابیس Kumar را به طور اتوماتیک آپدیت می کرد و ایمیلی با این متن که “نگران نباش دوست عزیز، دفعه بعد بیشتر دقت کن” برای او می فرستاد.

همچنین کدی که برای هک ماشین قهوه نوشته بود، همیشه اولین جایزه را برنده می شد.

این مرد با کد “قهوه لعنتی” همکاران خود را گیج می کرد – یک اسکریپت که زمانی که اجرا می شود، قبل از دسترسی به ماشین قهوه اداره دقیقا ۱۷ ثانیه صبر می کند، که هیچ یک از کارمندان نمی دانستند در این فاصله لینوکس در حال اجراست و یک لاته متوسط برای او دم می کند و ۲۴ ثانیه منتظر می ماند و سپس آن را در یک فنجان می ریزد.

همکاران او بررسی کرده و متوجه شدند، این دقیقا زمانی است که طول می کشد این برنامه نویس تنبل از کنار میز خود به ماشین قهوه برسد.

خب حالا اگر شما هم امروز حس و حال کار کردن ندارید، فکر کنید ببینید یک اسکریپت برای انجام کارهای امروزتون پیدا می کنید

 

مطالب وب سایت Dev-Iran :

کپی و رایت مطلب به تیم Dev-Iran.ir باز میگردد که در حال حاضر صاحب امتیاز این وب سایت گروه اوکسو می باشد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط