چگونگی پاک کردن Cache و Data اپلیکیشن ها در اندروید ۶00 نظر

13 آبان 1394

سایر

گروه اوکسو

چگونگی پاک کردن Cache و Data اپلیکیشن ها در اندروید ۶

android6-696x406

درست است که هنوز درصد بسیار بالایی از تلفن های همراه این نسخه اندروید را دریافت نکرده اند،با این حال با آموزش های پیش از ارائه این نسخه، کاربران آمادگی کافی را برای کار کردن هرچه راحت تر با این نسخه به دست خواهند آورد.گذشته از آن،ارائه این آموزش ها خود سبب آشنایی بیشتر کاربران با این نسخه و تفاوت های آن با نسخه های پیشین می شود و حتی ممکن است سبب شود کاربران به این نتیجه برسند که از نسخه حال حاضر اندروید خود بیشتر راضی هستند.از آنجایی که محل برخی تنظیمات از جمله محل مشاهده میزان Cache و Data اپلیکیشن ها و پاک کردنشان در اندروید ۶ نسبت به اندروید ۵ فرق کرده است،تصمیم به آموزش این قسمت کردیم.

اپلیکیشن ها برخی اطلاعات مورد نیاز خود را بر روی حافظه تلفن همراه ذخیره می کنند تا این گونه برای دفعه بعدی که احتمالا به آن ها نیاز دارند سرعت دستری خود را افزایش دهند و اینگونه عملکرد بهتری داشته باشند.حال برخی مانند گوگل مپز یا کروم جز برخی از اپلیکیشن ها هستند که با مرور زمان با Cache کردن داده ها می توانند آهسته و پیوسته شروع به خوردن حافظه داخلی موجود و باقی مانده شما کنند و علاوه بر کاهش حافظه،سبب کندی تلفن همراه شوند!

در مورد Data اپلیکیشن ها قضیه متفاوت است.ِData شامل داده های Cache شده بعلاوه سایر اطلاعات ضروی اپلیکیشن مانند تعیین پیشفرض ها و تنظیمات آن است.اگر شما می خواهید کمی میزان حافظه داخلی خود را افزایش دهید و یا اینکه یک اپلیکیشن را به حالت پیشفرض خود،درست مانند زمانی که آن را نصب کرده اید،برگردانید،نیاز دارید Data یک اپلیکیشن را نیز پاک کنید.
حال برای این کار:

۱- وارد قسمت تنطیمات شوید.می توانید از قسمت نوتیفیکیشن به این قسمت دسترسی پیدا کنید.
۲- قسمت Apps و یا Applications (بسته به نوع تلفن همراه) را در پیدا کنید.در منو آن،اپلیکیشنی را که میخواهید cache یا data آن را پاک کنید پیدا کنید.
۳- قسمت Storage را انتخاب کنید.پس از آن مانند شکل پایین قسمت های مربوط به پاک کردن cache و data نمایان خواهند شد.

android-6-application-setting

گفتنی است شما این کار را از روشی مشابه با وارد شدن به قسمت تنظیمات و انتخاب قسمت اپلیکیشن در نسخه فعلی اندروید خود نیز می توانید انجام دهید.اگرچه این کار به وسیله ی نصب برخی از اپلیکیشن ها نیز میسر می شود،اما این اپلیکیشن ها اکثرا کارایی لازم مانند روش بالا را ندارند،بعلاوه اینکه خودشان بر حجمی که شما می خواهید کاهش دهید می افزایند!

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال اوکسو در تلگرام، اینجا کلیک کنید.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط