دامنۀ گوگل ۱۲ دلار فروخته شد!00 نظر

12 مهر 1394

سایر

گروه اوکسو

دامنۀ گوگل ۱۲ دلار فروخته شد!

A computer user poses in front of a Google search page in this photo illustration taken in Brussels May 30, 2014. Google has taken the first steps to meet a European ruling that citizens can have objectionable links removed from Internet search results, a ruling that pleased privacy campaigners but raised fears that the right can be abused to hide negative information.   REUTERS/Francois Lenoir (BELGIUM - Tags: POLITICS SCIENCE TECHNOLOGY) - RTR3RK9T

دامنه‌های اینترنتی معمولا بر اساس میزان اهمیت وب‌سایتی که بر روی این دامنه وجود دارد، می‌تواند تا میلیون‌ها دلار خرید و فروش شوند ولی در یک استثنا در این زمینه، یک فرد عادی برای مدت‌زمان کوتاهی موفق به خریداری کردن دامنه‌ای بسیار بزرگ شد. به‌این‌ترتیب شاهد فروش وب‌سایت گوگل تنها با ۱۲ دلار بوده‌ایم.

شاید اگر بخواهیم مشهورترین دامنه اینترنتی را انتخاب کنیم، به‌صورت قطعی شاهد انتخاب دامنه گوگل خواهیم بود. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که قیمت این دامنه در حد بسیار بالایی تخمین زده می‌شود. بااین‌ وجود اتفاق‌های عجیب اینترنتی می‌تواند موجب شود تا حتی وب‌سایت بزرگی مانند گوگل نیز به حراج گذاشته شود.

در یک حادثه عجیب، فردی که برای مشاهده دامنه‌های اینترنتی آزاد به وب‌سایت‌های خرید و فروش این دست دامنه‌ها مراجعه کرده بود، با حضور وب‌سایت گوگل در لیست فروش روبرو شد. این فرد برای رفع حس کنجکاوی خود شروع به ادامه فرایند خرید کرد. پس از گذراندن مراحل خرید، سرانجام این فرد توانست دامنه گوگل را با قیمت ۱۲ دلار خریداری کند!

این فرد که یکی از کارمندان گوگل بود، موفق شد تا به لطف این اتفاق، کنترل پنل گوگل را برای چند دقیقه بر عهده بگیرد. این رخداد دقیقا در ساعت ۱ و ۲۰ دقیقه بامداد صبح روز ۲۹ سپتامبر رخ داد و این فرد که “سان‌می ود” (Sanmay Ved) نام داشت، با یک تجربه هیجان انگیز روبرو شد.

او درباره این موضوع در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی لینکدین این‌گونه نوشت: «من شروع به دریافت نوتیفیکیشن‌های مربوط به تغییر مالکیت و غیره کردم. به‌این‌ترتیب کنترل این وب‌سایت و تمامی دامنه‌هایی که توسط گوگل تامین نیرو شده‌اند در اختیار من قرار گرفت. جالب بود که خرید من واقعا عملی شده بود.»

البته این موضوع چندان دوامی نداشت و شرکت گوگل به‌سرعت اقدام کرده و با کنسل کردن معامله انجام شده، مبلغ ۱۲ دلار پرداخت شده را به او بازگرداند. ود اعلام کرد که در این زمینه به‌صورت کامل به گوگل توضیح داده و به آن‌ها نشان داده است که موضوع اتفاق افتاده تنها یک حادثه بوده است. او دراین‌باره به همه افراد توصیه می‌کند که همیشه پیش از پایان یافتن زمان مالکیت، برای تمدید دامنه خود اقدام کنید.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط