قراردادن اشتباه قلم galaxy note 5 باعث آسیب دیدن آن می شود00 نظر

11 شهریور 1394

سایر

گروه اوکسو

قراردادن اشتباه قلم galaxy note 5 باعث آسیب دیدن آن می شود

samsung-galaxy-note-5-s-pen-stylus

احتمالا پس از معرفی گلکسی Note5، شما نیز زبان به تحسین آن گشوده‌اید. اگر منصف باشیم باید بگوییم که این گجت سلطان بلامنازع فبلت‌های جهان است. ولی اخیرا مشکلی در مورد قلم این غول زیبا گزارش شده است. اگر به خاطر داشته باشید، قلم سری‌های قبلی Note، به گونه‌ای طراحی شده بود که امکان قرار دادن نادرست آن در بدنه وجود نداشت و به همین خاطر اگر کاربر به صورت اشتباه آن را به سوراخ نزدیک می‌کرد، قلم به خاطر شکل خاص خود داخل نمی‌رفت، تا این که کاربر آن را می‌چرخاند و آن‌گاه بود که قلم در جای خود قرار می‌گرفت.
مشکلی که در قلم Note ۵ وجود دارد این است که این قلم می‌تواند به صورت غلط وارد محفظه خود شود و زمانی که آن را به صورت نادرست وارد جایگاه مخصوصش کنید، باید فاتحه‌ای هم برایش بخوانید! بله درست حدس زدید. عواقب این عمل نابخردانه (!)، به سادگی انجام آن نیست! متاسفانه قلم کاربردی گوشی شما خرد شده و برای همیشه از کار می‌افتد اما گوشی سالم می‌ماند! آخر یکی نیست بگوید که یک گوشی عظیم‌الجثه ۵٫۶۶ اینچی از سری Note، بدون قلم به درد چه کسی می‌خورد؟ تمام دنیا Note را به خاطر قلمش و یادداشت‌هایش “Note” نامیده‌اند، وگرنه بدون قلم نیاز به چنین صفحه بزرگی نیست.
سامسونگ خود از این موضوع آگاه است و اتفاقا کار بسیار بزرگی برای کمک به کاربران انجام داده‌ است. این کمپانی به کاربران گفته که لطفا دفترچه راهنمای محصول را بردارید و قسمت جای‌گیری درست قلم در بدنه را مطالعه بفرمایید! شنیدید؟ به این می‌گویند پشتیبانی عالی و بی‌نقص(!). البته پس از این کمک بزرگ سامسونگ، هنوز این سوال وجود دارد که این مشکل چطور از تست‌های سامسونگ به سلامت عبور کرده و شناسایی نشده‌است؟ جواب به طراحی سامسونگ بر می‌گردد. کمپانی سامسونگ، همواره به ضعف طراحی شهرت داشته است. با فلزی شدن Note 5، قابلیت افزودن کارت حافظه و باتری قابل تعویض از آن سلب شده است، البته به خاطر بدنه فلزی نباید به غیرقابل تعویض بودن باتری آن خرده گرفت، اما سایر ویژگی‌های حذف شده را منطقی ندیدم!
حال کافیست تنها نگاهی به کمپانی سونی بیندازید. می‌بینید که اکسپریا Z3 Plus با وجود بدنه فلزی، شیار کارت حافظه دارد و ضد آب است. یعنی اجزای آن به گونه‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند که در برابر نفوذ مایعات کاملا مقاوم است. پس این‌ مشکلات، تنها سوغاتی طراحی جدید سامسونگ است و  این حقیقتی انکارناپذیر است. این کمپانی در طراحی و کیفیت ساخت همیشه کمیتش لنگ بوده. سامسونگ ۵ سال تمام را با یک طراحی سر کرد، حالا که یک طراحی جدید پیدا کرده است، تا آن را هم خز (!) نکند دست بردار نیست. شایعاتی به گوش می‌رسد مبنی بر این که سامسونگ می‌دانسته است قلم را می‌توان بصورت برعکس در بدنه جای داد، اما لزومی بر تغییر شکل قلم یا جایگاه آن ندیده است. این سخنی بی اساس است، چرا که در این صورت سامسونگ باید می‌فهمید که با این کار، قلم خراب می‌شود و اقدامی برای جلوگیری از آن می‌کرد. حداقل می‌توانست مثل ساندیس روی آن بنویسد که لطفا از این‌جا وارد شود!
در آن‌سوی آب‌ها، چند انسان کنجکاو و فداکار، گوشی گلکسی Note ۵ خود را به نام علم قربانی کردند و آن را از هم باز کردند تا دلیل این مشکل را بفهمند. تصاویری از حاصل کار این عزیزان را ببینید:

 

همان طور که ملاحظه می‌کنید، وقتی که قلم Note

[gallery size="medium" link="file" ids="7529,7530,7531"]

 ۵ به صورت اشتباه وارد محل مخصوصش می‌شود، به دلیل وجود شیارهایی در پهلوی خود، در داخل سوراخ گیر می‌کند. مشکل اینجاست که این شیارها باید به صورت کشویی بر روی قسمت‌های مخصوص اهرم مانند بلغزند تا صدای کلیک به گوش برسد و بفهمیم همه چیز سر جای خودش چفت شده است. اما با توجه به طراحی مثلا جدید این قلم، هرگاه شیارها به صورت اشتباه بر روی قسمت‌های تعیین شده قرار گیرند، دیگر قلم بیرون نمی‌آید و همان‌جا گیر می‌کند.
اگر شما بترسید و بخواهید قلم را بیرون بیاورید، فقط اوضاع را بدتر می‌کنید. حتی برای بیرون آوردن آرام قلم، فشار زیادی به آن وارد خواهد شد و ممکن است بشکند. اگر آن را محکم بکشید، احتمالا موجب شکسته شدن اهرم‌های کوچک داخل سوراخ می‌شود و ممکن است تکه‌های آن‌ها به بورد اصلی گوشی رسیده و عملکرد آن را مختل کند. در بهترین حالت و کمترین خسارت، می‌توان اینگونه تصور کرد که دیگر قلم توسط گوشی شناخته نشود!
با حل این معما، گرچه مشکل حل نشد، اما حداقل فهمیدیم که دلیل خراب شدن قلم چه بوده است. به همه شما دارندگان گلکسی Note ۵ اکیدا توصیه می‌کنم که در هنگام قرار دادن قلم این فبلت در جای مخصوصش، حتما دقت کافی را به کار ببرید. مگر آدم چند بار در زندگیش Note ۵ می‌خرد؟نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط