رکورد جدید سونی در فروش پی اس ۴00 نظر

26 مرداد 1394

سایر

گروه اوکسو

رکورد جدید سونی در فروش پی اس ۴

ps4_ultimate_edition

سونی رکورد جدیدی در فروش پلی استیشن ۴ به ثبت رساند , فروش ۲۵ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ که این مقدار فروش که داریم ازش حرف میزنیم چیزی به مقدار دو برابر فروش کلیه ایکس باکس وان و ایکس باکس ۳۶۰ می باشد.

دو سال پیش بود که سری جدیدی از پلی استیشن های سونی وارد بازار شد نسل جدید پلی استیشن ها به نام پلی استیشن ۴ که بعد از ورود به بازار به علت وجود کیفیت و تنوع در بازی ها فروش بالایی در اوایل ورود خود به بازار داشت. این فروش بالا حالا باعث اول شدن در مقدار فروش این کنسول بازی شده است , مایکروسافت ایکس باکس وان و مایکروسافت ایکس باکس ۳۶۰ از پر فروش ترین کنسول های بازی هستند که با ورود پلی استیشن ۴ فروش نزولی پیدا کرده و کم کم رتبه فروش خود را به پلی استیشن ۴ دادند.

در سه ماهه گذشته , سونی فروشی بالق بر ۳ میلیون پلی استیشن ۴ داشته است که در مقایسه با حریف خود که ایکس باکس وان می باشد ۱٫۶ میلیون بیشتر می باشد , مایکروسافت در سه ماهه گذشته تنها ۱٫۴ میلیون کنسول ایکس باکس به فروش رسانده است , ولی از یک سمت باید به این توجه کنیم که مایکروسافت فروش ۱٫۴ میلیون کنسول خود را برای ایکس باکس وان و ایکس باکس ۳۶۰ دارد درحالی که سونی تنها از پلی استیشن ۴ , ۳ میلیون فروش داشته است و فروش PS Vita و پلی استیشن ۳ زیاد چشم گیر نبوده است و با توجه به این موضوع محبوبیت سری های جدید پلی استیشن بیشتر از سری های گذشته است و این خوب نیست چون در حال حاضر مردم هر دو سری ایکس باکس را دوست دارند و خریداری میکنند , این بدی به علت محبوبیت تمامی نسخه ها می باشد که بعد از ورود نسخه جدید نسخه قبلی محبوبیت خود را از دست می دهد.

سونی در حال حاضر ۲۵٫۳ میلیون کنسول پلی استیشن ۴ از زمان ورود فروخته است که ۱۶٫۵ میلیون کنسول فروخته شده در سالی مالی اخیر فروخته شده است.

با این آمار پیش بینی میشود تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۶ فروشی بالق بر ۳۸ میلیون دستگاه پلی استیشن در کل جهان به فروش برسد.

سونی بر خلاف قسمت تلفن های همراه خود در بخش کنسول رشد قابل توجهی داشته است همچنین در فروش بازی ها در قسمت استور , این شرکت در سه ماهه جاری فروشی بیشتر از ۲٫۳۶۵ میلیارد دلار داشته است که برای توسعه کنسول پلی استیشن ۴ و یا بودجه برای طراحی یک کنسول جدید کافیست .نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط