مدیر عامل گوگل عوض شد!00 نظر

21 مرداد 1394

سایر

گروه اوکسو

مدیر عامل گوگل عوض شد!

امروز بمبی خبری در فضای مجازی منفجر شد که در جریان آن اعلام شد سرگئی برین (Sergey Brin) و لری پیج (Lary page) به تیم مدیریتی آلفابت خواهند پیوست و ساندار پیچای، به‌عنوان مدیرعامل جدید گوگل منصوب خواهد شد.

Google_logo-7

در جریان پستی که امروز لری پیج در بلاگ گوگل منتشر کرد، تغییرات ساختاری عظیم در گوگل اعلام شد. در جریان این تغییرات، سرگئی برین و لری پیج به عنوان مدیرعامل به شرکت هلدینگ تازه‌تاسیس آلفابت (Alphabet) خواهند رفت و ساندار پیچای (Sundar Pichai) - که پیش از این مدیریت تیم اندروید و کروم را در اختار داشت و از اواخر سال گذشته مبلادی، مدیریت کسب‌کارهای اینترنتی گوگل را بر عهده گرفته‌بود - به‌عنوان مدیر عامل، بر صندلی آن‌ها در گوگل تکیه خواهد زد. آلفابت قرار است مجموعه‌ای از چندین شرکت باشد که مسلما بزرگ‌ترین‌شان گوگل (Google) است. این اقدام مدیران گوگل در واقع برندسازی مجدد (Rebranding) گوگل است؛ در حال حاضر تمام سهام گوگل به دارایی‌های آلفابت تبدیل شده و گوگل رسما به زیرمجموعه آلفابت درآمده‌است.
پیج در پست‌اش، از گوگل جدید به‌عنوان شرکتی کوچک‌تر شده یاد می‌کند که هنوز هم بخش زیادی از محصولاتی که تحت عنوان گوگل می‌شناسیم‌ را تحت اختیار خود دارد؛ گوگل ناو (Google Now)، گوگل فوتوز (Google Photos) و گوگل مپس (Google Maps) سرویس‌هایی هستند که لری پیج از تحت مالکیت گوگل بودن‌شان اطمینان داده‌است. کروم و اندروید هم تحت لوای گوگل به حیات خود ادامه خواهند داد. سرویس ویدیوی یوتوب (YouTube) که قبل از این اتفاق هم کاملا مجزای از گوگل بود و با مدیریت خانم سوزان ووچیکی (Susan Wohcicki) اداره می‌شد، هنوز در زمره نام‌هایی است که به دنبال نام گوگل خواهند آمد.

 

در طرف مقابل، پروژه‌هایی از قبیل کنترل سلامتی کالیکو (Calico)، نست (Nest) برای کنترل هوشمند منزل، فایبر (Fiber) برای ارایه سرویس اینترنت، سرمایه‌گذاری گوگل ونچرز (Google Ventures)، گوگل کپیتال (Google Capital) و گوگل اکس (Google X) به مالکیت آلفابت درآمده‌اند. البته هنوز لیست نهایی مالکیت برندها و اینکه هر کدام از این دو مجموعه، چه محصولاتی را در اختیار خواهند داشت منتشر نشده‌است.
در انتها باید گفت آلفابت همان گوگل است و گوگل همان آلفابت؛ نه چیزی به‌وجود آمده و نه چیزی از بین رفته‌است. مطمئنا یادتان هست که انرژی نه به وجود می‌آید و نه از بین می‌رود و تنها از شکلی به شکل دیگر تبدیل می‌شود؛ قضیه‌ی گوگل و آلفابت، دقیقا قضیه‌ی بقای انرژی است.

منبعArs Technica, The Vergeنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط