سیستم عامل شرکت اپل ، IOS ، ویندوز را پشت سر خواهد گذاشت00 نظر

31 تیر 1394

سایر

گروه اوکسو

سیستم عامل شرکت اپل ، IOS ، ویندوز را پشت سر خواهد گذاشت

تعداد دستگاه‌هایی که iOS دارند نزدیک به کامپیوترهای شخصی شده است

محبوبیت سسیتم عامل iOS از سال ۲۰۰۸ روند رو به رشدی را پیش گرفته است، اما در مقابل، ویندوز که محبوب‌ترین سیستم عامل فعلی است، از سال ۲۰۱۱ آمار فروش‌اش روز به روز کمتر شده.

شرکت اپل دیروز درآمد چهارماه سوم مالی سال ۲۰۱۵ خود را منتشر کرد و همان‌طور که انتظار می‌رفت، اپل باز هم نسبت به گذشته درآمد بیشتری داشته است. این درآمد بالا هم تنها به دو عنصر مربوط می‌شود: چین و آی‌فون.

 

Apple-logo

 

فقط ۲۷ درصد درآمد ۴۹٫۶ میلیارد دلاری اپل در سه ماه گذشته، مربوط به کشور چین بوده است. این رقم دقیقا دو برابر درآمدی که اپل از چین در همین مدت زمان در سال گذشته داشته است. شاید بتوان درآمد بالای اپل در چین را به بازگشایی فروشگاه‌های بزرگی که در هنگ‌کنگ راه‌انداخته نسبت داد. با این حال، بیشترین میزان فروش اپل به گوشی آی‌فون مربوط می‌شوند. اپل توانسته است فقط در چهار ماه ۴۷٫۵ میلیون آی‌فون بفروشد. این رقم از چهار ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ (که در آن ۶۱ میلیون آی‌فون فروخته بود) کمتر، اما از سال گذشته بیشتر است.

از طرفی دیگر، فروش آی‌پد باز هم از قبل کمتر شد. اما ظاهرا فروش Macهای اپل فروش بد آی‌پدها را جبران می‌کند. کامپیوترهای Mac توانستند فروش خوب خود را حفظ کنند و مقداری هم از قبل بیشتر بفروشند.

 خیلی‌ها انتظار داشتند آمار فروش اپل واچ را هم در بین محصولات اپل ببینند، اما اپل حرفی از این محصول در فروش‌اش نزده است. البته شاخه‌ی «محصولات دیگر» در آمار فروش اپل قرار داشتند و احتمالا اپل، ساعت هوشمندش را هم در این بخش جای داده است. با توجه به اینکه «محصولات دیگر» رشدی ۱۰۰ درصدی داشتند، احتمالا می‌توانیم با بررسی این آمار، مقدار سودی که اپل واچ برای اپل داشته را حدود یک میلیارد دلار در چهار ماه گذشته تخمین بزنیم.

تمام این‌ها، نشان از همه‌گیر شدن سیستم عامل iOS دارد؛ طوری که آخرین آماری که اپل برای فروش چهار ماه گذشته ارایه داده، فروش سیستم عامل iOS را به‌اندازه‌ی محبوب‌ترین سیستم عامل دنیا یعنی ویندوز رسانده‌اند.

در حال حاضر، سیستم عامل iOS توانسته است خود را به ویندوزی که روز به روز فروش‌اش کمتر می‌شود برساند؛ طوری که هر دو سیستم عامل در دوازده ماه گذشته، حدود ۳۰۰ میلیون نسخه فروخته‌اند.

تعداد سیستم عامل‌های اندروید چند سالی است که هم iOS و هم رایانه‌های شخصی را پشت سر گذاشته است.

در حال حاضر ۱٫۵ میلیارد کامپیوتر که سیستم عامل ویندوز روی آن نصب است وجود دارد. سیستم عامل اندروید در ماه مارس سال ۲۰۱۲ میلادی توانست این رقم را پشت سر بگذارد و این طور که به نظر می‌رسد، احتمالا iOS هم به زودی از ویندوز محبوب‌تر خواهد شد.

 

منبع۹ to 5 Macنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط