مرورگر مایکروسافت اج ۱۱۲ درصد سریع‌تر از گوگل کروم عمل می کند !00 نظر

29 تیر 1394

سایر

گروه اوکسو

مرورگر مایکروسافت اج ۱۱۲ درصد سریع‌تر از گوگل کروم عمل می کند !

Microsoft-edge

یکی از بزرگترین انتقاداتی که طی سال های گذشته به کمپانی مایکروسافت وارد می شد مرورگر ضعیف و پر عیب و ایراد اینترنت اکسپلورر این شرکت بود که به صورت پیش فرض و البته تحمیلی بر روی سیستم عامل ویندوز نصب شده بود.پاسخ مایکروسافت به این انتقادات مرورگر جدیدی بود که ابتدا با نام رمز پروژه اسپارتان معرفی گردید و سرانجام با نام مایکروسافت اج ( Microsoft Edge ) قدم به ویندوز ۱۰ گذاشت.مرورگری که قرار است به رقابت با نرم افزار های محبوبی همچون گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس بپردازد.

بر اساس گزارش‌های آماری موسسه StatCounter ، در حال حاظر مرورگر گوگل کروم محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی دنیاست. اما بنچمارک های منتشر شده نشان می دهد مایکروسافت Edge می‌خواهد برتر از مرورگر گوگل باشد.این بنچمارک ها نشان می دهد که مرورگر مایکروسافت اج ۱۱۲ درصد سریعتر از گوگل کروم عمل می کند !

Gabe Aul مدیر برنامه اینسایدر مایکروسافت اخیرا در وبلاگ ویندوز بنچمارک‌های Microsoft Edge را منتشر کرده که نتایج حیرت‌انگیزی را به نمایش می‌گذارد.

بر اساس این بنچمارک‌ها، مرورگر مایکروسافت توانسته عملکرد بسیار قابل‌توجهی نسبت به گوگل کروم از خود نشان دهد. جالب است که تمامی این بنچمارک‌ها به وسیله نرم افزارهای تولیدی گوگل و اپل مانند Google Octane، Apple JetStream و WebKit Sunspider انجام شده است.

نتایج بنچمارک‌ها ثابت می‌کند که در تست WebKit Sunspider مرورگر Edge تا ۱۱۲ درصد سریع‌تر از کروم است. همینطور در تست Google Octane این برتری به ۱۱ درصد و در Apple JetSream به ۳۷ درصد می‌رسد.

اگر این گزارش صحیح باشد، مرورگر مایکروسافت قطعا می‌تواند به‌سرعت جایگاه برتری در رده‌بندی‌های مختلف از آن خود کند.

Edge به صورت پیشفرض در ویندوز ۱۰ حضور خواهد داشت. کسانی که نسخه اصلی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ را داشته باشند، می‌توانند در انتهای همین ماه میلادی به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ آپگرید کنند.

نظر شما در مورد مرورگر جدید مایکروسافت چیست ؟

منبع : businessinsiderنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط