ویندوز ۷ همچنان محبوب ترین نسخه ی ویندوز11 نظر

13 تیر 1394

سایر

گروه اوکسو

ویندوز ۷ همچنان محبوب ترین نسخه ی ویندوز

win7default

بر اساس گزارش وب‌سایت WinBeta، ویندوز ۷ همچنان به‌عنوان محبوب‌ترین سیستم‌عامل رایانه‌های رومیزی در جهان شناخته می‌شود. اما خب، این ویندوز چند درصد از سهم بازار رایانه‌های رومیزی را در اختیار دارد و اختلافش با سایر ویندوزها چقدر است؟

سایت NetMarkShare که در زمینه آمار و ارقام فعالیت می‌کند، طی تحقیقی دریافته که حدود ۶۰٫۹ درصد سهم بازار در اختیار ویندوز ۷ است. (این در حالیست که ماه گذشته حدود ۵۷ درصد از کاربران از این ویندوز استفاده می‌کردند و این ماه شاهد افزایش این تعداد بوده‌ایم)

جایگاه دوم متعلق به ویندوز ۸٫۱ با در اختیار داشتن ۱۳٫۱۲ درصد از سهم بازار است. (ماه گذشته سهم این ویندوز ۱۲٫۸۸ درصد بود و این ویندوز نیز از ماه گذشته محبوب‌تر شده است) ویندوز ایکس‌پی که حدود ۱۳ سال پیش به بازار عرضه شد، ۱۱٫۹۸ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و بر خلاف دو ویندوز مذکور، شاهد کاهش سهم آن هستیم (ماه گذشته ۱۴٫۶ درصد از سهم بازار در اختیار این ویندوز بوده است)

ویندوز ۱۰ هم که هنوز نسخه‌ رسمی آن در بازار عرضه نشده، حدود ۰٫۱۶ درصد از بازار را در اختیار دارد و باید انتظار این را داشته باشیم که در ماه‌های آتی، شاهد افزایش سهم این ویندوز در بازار باشیم چرا که این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز هنوز در مرحله آزمایشی است و مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک به توسعه بیش‌تر آن خواهد پرداخت.

اما در آمار کلی، شرکت مایکروسافت حدود ۹۰٫۸۵ درصد از سهم بازار رایانه‌های رومیزی را در اختیار دارد و لینوکس و اپل، باقی این سهم را در اختیار دارند. OS X چیزی در حدود ۷٫۵۴ درصد و نسخه‌های لینوکس نیز ۱٫۱۶ درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط