با بازی کردن ، وزن کم کنید!00 نظر

با بازی کردن ، وزن کم کنید!

گروهی از داشمندان دانشگاه‌های Exeter و Cardiff یک بازی ویدیویی طراحی کرده‌اند که باعث کاهش وزن می‌شود.

همه‌ی ما می‌دانیم که ساعت‌ها پشت کامپیوتر نشستن و بازی کردن برای سلامت‌ خوب نیست، به ویژه که باعث چاقی می‌شود. تابش صفحه‌ی نمایش برای چشم‌ها ضرر دارد و نشستن بیش از حد به کمر آسیب می‌رساند. بی‌تحرکی می‌تواند تناسب اندام شما را به هم بریزد، مگر این که از آن دسته کسانی باشید که تعادل را در زندگی‌شان حفظ می‌کنند و علاوه بر بازی کردن ورزش هم می‌کنند. گر چه اغلب، تمام این موضوع‌ها را می‌دانیم، اما نمی‌توان به این راحتی‌ها بازی‌های ویدیویی را کنار گذاشت.

 

junk-food (1)

 

ازاین رو، گروهی از دانشمندان دانشگاه‌های انگلیسی Exeter و Cardiff گرد هم آمده‌اند و یک بازی ویدیویی ساخته‌اند که به گفته‌ی آنها می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بر اساس آزمایشات آنها، شرکت کنندگانی که آن بازی را بازی کردند به طور میانگین در هفته‌ی اول نیم کیلوگرم و بعد از شش ماه ۲ کیلوگرم کاهش وزن داشتند. 

این شرکت کنندگان همچنین میزان مصرف روزانه‌ی کالری‌شان را تا ۲۲۰ کالری کم کردند. اما ساز و کار آن چگونه است؟ به بازی‌ کنندگان گفتند هنگامی که غذاهای سالم مثل میوه و سبزیجات روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، کلید خاصی را فشار دهند، اما وقتی که غذایی ناسالم مثل چیپس و کلوچه نمایش داده شد، هیچ کاری انجام ندهند.

براساس گفته‌ی سرپرست این تیم تحقیقاتی، دکتر «ناتالیا لارنس» (Natalia Lawrence) «این تحقیق هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و تاثیرات آن ناچیز است. باید آزمایشات گسترده‌تر با مدت زمان طولانی‌تری در این زمینه صورت گیرد. با این وجود، یافته‌های ما نشان می‌دهد این رویکرد آموزشی شناختی ارزش پیگیری را دارد: اول اینکه رایگان است، دوما انجام آن آسان است و سوما ۸۸ درصد شرکت کنندگان ما گفتند که دوست دارند این کار را ادامه دهند و به دوستان خود هم توصیه می‌کنند.»

البته لارنس تذکر داد که این راه‌کار لزوما روشی تضمین شده برای کاهش وزن نیست و نباید آن را به عنوان یک «چاره» در نظر بگیریم؛ اما این نگرش مثبت به غذاهای سالم می‌تواند باعث شود که بازی‌کنندگان رژیم غذایی مناسبی برای خود در نظر بگیرند.

منبعUbergizmoنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط