آیا تا ۳ سال آینده، اپل آیفون خمیده خواهد ساخت؟00 نظر

آیا تا ۳ سال آینده، اپل آیفون خمیده خواهد ساخت؟

شرکت‌های بزرگ کره‌ای تامین کننده‌ی نمایشگرهای اپل مشغول کار روی پنل‌های منعطف OLED برای آیفون آینده هستند.

این احتمال که اپل برای آیفون‌های آینده‌ی خود به سراغ صفحه‌نمایش‌های منعطف برود اخیرا پررنگ‌تر شده و توجه زیادی به آن پرداخته می‌شود، چرا که تولیدکنندگان بزرگ کره‌ای قصد دارند این شرکت بزرگ آمریکایی را برای انجام این کار متقاعد کنند.

بر اساس یک منبع صنعتی، اپل به طور جدی به‌کارگیری صفحه نمایش‌های OLED در خط تولید پرچم‌دارش را در نظر گرفته است. این صفحه نمایش‌ها نقاط ضعف موجود در صفحه‌نمایش‌های کنونی اپل مثل اشباع رنگ، دقت و میزان روشنایی را در رفع می‌کنند.

این منبع اضافه کرد که اگر اپل یک آیفون با صفحه‌نمایش منعطف OLED تولید کند، می‌تواند بازار بسیار بزرگ و سودمندی را ایجاد کند، زیرا اپل هنوز از این فناوری در پرچم‌داران خود استفاده نکرده است.

در حال حاضر این شرکت تنها برای ساعت هوشمند‌اش از صفحه‌نمایش OLED استفاده کرده است که پنل آنها توسط دو شرکت ال‌جی و سامسونگ تامین می‌شود.

منبع مذکور عنوان کرد: «با توجه به این که تامین‌ کنندگان نمایشگرهای اپل روی صفحه‌ نمایش‌های OLED برای این شرکت کار می‌کنند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اولین آیفون خمیده در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شود.»

 

iphone-curved-display-patent-drawing

 

علاوه بر این، LG Display، یکی از شاخه‌های شرکت ال‌جی با تمرکز بر تولید نمایشگر و بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی نمایشگر برای اپل، قصد دارد خط تولید LCD یکی از کارخانه‌های خود را متوقف کرده و به جای آن OLED تولید کند تا به این ترتیب ظرفیت سالانه‌ی تولید نمایشگرهای OLED را افزایش دهد. 

اپل همیشه عادت دارد تا زمان جا افتادن و بلوغ یک فناوری نوین صبر کند تا ارزش آن برای مصرف‌کننده ثابت شود. با توجه به این نکته، گرچه احتمال این که یک آیفون خمیده تولید کند کم است، اما می‌تواند از نمایشگرهای OLED منعطف به خاطر مزیت‌های دیگرش از قبیل باریکی و استحکام بهره بگیرد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط