دسترسی طولانی مدت هکر ها به اطلاعات کارمندان دولت آمریکا11 نظر

دسترسی طولانی مدت هکر ها به اطلاعات کارمندان دولت آمریکا

rtx10zb5.si

هکرهایی که به دیتابیس شامل اطلاعات فوق محرمانه کارمندان دولت رخنه کردند ، از حدود یک سال قبل از پرده برداری از این فاجعه به این این سیستم ها دسترسی پیدا کرده بودند.

هکر ها اطلاعات کارمندان دولت ایالات متحده را بدست آورده اند

زمان این رخنه به حدود June یا July (خرداد – تیر) سال گذشته بر می گردد که به تازگی در ماه جاری میلادی کشف شده است.

این دیتابیس  شامل فرم هایی برای گواهی عدم سوء پیشینه امنیتی بود که درباره اطلاعاتی که دربرگیرنده تمامی اطلاعات زندگی شخصی افراد،شامل شماره های کاربری در مکان های مختلف،شماره های پاسپورت،نام همسایه های پیشین و همچنین تمامی اطلاعات افراد خانواده سوال می نمود.این فرم همچنین درباره ی مسائل خاص پیش آمده طی هفت سال اخیر،شامل هرگونه ارتباط با افراد خارجی از دیگر ملیت ها،هرگونه مصرف مواد مخدر یا نوشیدنی های الکی،بدهی های بانکی،سابقه زندانی شدن به دلایل مختلف و یا هرگونه محکومیت کیفری سوال می کرد . می بینیم که این دیتابیس شامل تمامی اطلاعات ریز ودرشت امنیتی در خصوصی کارمندان دولت آمریکا بوده است.

مسئولین هنوز درباره میزان اطلاعات سرقت شده اظهار نظری نکرده اند ، اما طی یک برآورد ساده مشخص می شود که هرچه زمان دسترسی به یک منبع بیشتر بوده باشد ، میزان استفاده و بهره برداری از آن هم به مراتب بالاتر می رود ، و همه ی نگرانی و ترس ها از این است که طی این یک سال ممکن است اطلاعات اساسی ای به سرقت رفته باشد.

این دومین رخنه توسط هکرها بود که از آن پرده برداری شد و دولت آن را به صورت عمومی ، طی هفته های اخیر اعلام کرد . اولین که در اوایل ماه میلادی جاری کشف شد ، شامل دزدی عظیم درباره اطلاعات میلیون ها کارگر دولت آمریکا بود.

از آنجایی که حتی یک نام درباره ی مرتکبین این جرم توسط دولت آمریکا به دست نیامده است ، آن ها انگشت اتهام را به  سوی دولت چین برده اند و آن ها را مظنونین و بازیکنان احتمالی این بازی می دانند . هرچند دولت چین بلافاصله بعد از عمومی شدن این سخنان آن ها را به شدت رد کرده است.

بخش مدیریت منابع انسانی دولت آمریکا مسئولیت گزینش و استخدام و همچنین بررسی سوابق و پیش زمینه های کارمندان دولت را دارد ، از این رو دیتابیس های آن مملو از اطلاعات شخصی کارمندان بی شمار دولت است که از مهمترین آن ها می توان اطلاعات مالی و خانوادگی آن ها را نام برد . این رخنه همچنین نگرانی ها را از این بابت که  ممکن است اطلاعات به صورت عمومی نیز پخش شوند افزایش داده است.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط