سیستم جدید امنیتی: دبیرستان کالیفرنیا00 نظر

سیستم جدید امنیتی: دبیرستان کالیفرنیا

اولین دبیرستان در ایالت کالیفورنیا، برای نخستین‌بار به سیستمی برای تشخیص محل تیراندازی، مجهز شد.

یک دبیرستان در کالیفورینا، محل فعالیت خود را به سیستم تشخیص تیرانداز (ShotSpotter) مجهز کرده است. این سیستم برای تشخیص محل تیراندازی در مکان‌های بزرگ استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این سیستم ایجاد امنیت و تشخیص محل تیراندازی در سریع‌ترین زمان ممکن است. در حال حاضر در بسیاری از شهرهای بزرگ مانند نیویورک، واشنگتون، سان‌فرانسیسکو و آوکلند از این سیستم امنیتی استفاده می‌شود. تا به حال تنها در دو مرکز آموزشی کالیفورنیا از سیستم تشخیص تیرانداز استفاده شده است. نخستین‌بار در سال ۲۰۱۴ دانشگاه هنر ساوانا از این سیستم استفاده کرد و در حال حاضر هم این سیستم در دبیرستان Newark Memorial راه‌اندازی شده است. البته سیستم‌های مشابه زیادی همانند این سیستم در دیگر مدارس کالیفورنیا وجود دارند و با آن رقابت می‌کنند.

 

security-1

 

این دبیرستان هنوز میزان دقیقی از هزینه نصب و راه‌اندازی سیستم امنیتی خود را اعلام نکرده، ولی بنا به گزارش‌های موجود هزینه راه اندازی این سیستم کمتر از ۲۰هزار دلار خواهد بود. لازم به ذکر است که این سیستم امنیتی قبلا برای ارتش و پلیس طراحی شده بود. مدیر دبیرستان Newark Memorial در کالیفورنیا گفت:"هدف ما از این اقدام، امنیت بیشتر کارکنان و دانش‌آموزان است." او افزود:"ما  مفتخریم که  این سیستم امنیتی را برای اولین‌بار در این دبیرستان پیاده‌سازی کردیم و باور داریم که بسیاری از مدارس دیگر هم این کار را انجام خواهند داد."

این سیستم با کمک مجموعه‌ای از میکروفون‌های نصب شده در دورتادور دبیرستان کار می‌کند. در این دبیرستان  تقریبا ۲۵ ساختمان وجود دارد و اگر در هر مکان ۳ میکروفون مختلف برای تشخیص مکان تیراندازی انتخاب شود، محل تیراندازی به صورت یک مثلث نمایش داده خواهد شد. اگر تیراندازی در این مدرسه اتفاق بیفتد،‌ سیستم محل آن را شناسایی می‌کند و اطلاعات آن را در اختیار پلیس و سایر مقام‌ها قرار می‌دهد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط