استیون الوپ ماکروسافت را ترک کرد00 نظر

28 خرداد 1394

سایر

گروه اوکسو

استیون الوپ ماکروسافت را ترک کرد

ساتیا نادلا در ایمیلی که به کارمندان مایکروسافت فرستاده، خبر از کناره‌گیری استیون الوپ از سمت بخش سخت‌افزار این شرکت داده است.

«استیون الوپ» (S. Elop) مدیرعامل قبلی شرکت نوکیا به زودی مایکروسافت را ترک خواهد کرد. این خبر را «ساتیا نادلا» مدیرعامل شرکت مایکروسافت در قالب یک ایمیل به اطلاع کارمندان این شرکت رسانده است.

elop


الوپ پس از خرید نوکیا توسط مایکروسافت به عنوان مدیر ارشد بخش "دستگاه‌ها و سرویس‌های مرتبط" منسوب شده بود و در این مدت به کار قبلی خود یعنی طراحی و تولید گوشی‌های ویندوزفونی ادامه می‌داد.

نادلا خبر داده که پس از کناره‌گیری الوپ، «تری میرسون» (T. Myerson) را به عنوان جانشین وی و رییس بخش جدیدی به نام "ویندوز و سخت‌افزار" انتخاب کرده است.

اتحاد بخش‌های ویندوز و سخت‌افزار در راستای تغییرات بزرگی است که ویندوز ۱۰ در استراتژی این شرکت ایجاد کرده است. مایکروسافت قصد دارد این ویندوز را علاوه بر گوشی‌های موبایل، به دستگاه‌های بیشتری نیز وارد کند و به همین دلیل، اتحاد این بخش‌ها غول نرم‌افزاری دنیا را در این سیاست یاری خواهد داد.

یکی از مشکلاتی که مایکروسافت در زمان مدیریت الوپ با آن دست و پنجه نرم می‌کرد، سهم کم ویندوزفون در بازار بود؛ مشکلی که برای میرسون نیز به ارث رسیده و قطعا برای مدتی طولانی به عنوان یک چالش باقی خواهد ماند.

به غیر از الوپ، «جو هارلو» (Jo Harlow) از دیگر مدیران نوکیا نیز که به مایکروسافت آمده بود از این شرکت خواهد رفت.

باید دید این تغییرات بزرگ مدیریتی می‌تواند مشکلات عدیده مایکروسافت در حوزه موبایل را برطرف کند یا خیر. همه چشم‌ها به تابستان و رونمایی از پرچمدار جدید مایکروسافت دوخته شده است؛ پرچمداری که با توجه به اخبار شنیده‌شده، طرفداران فراوانی را امیدوار کرده است.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط