دکتر جهانگیری :دولت نیازمند تقویت بنیان های ارتباطی با جامعه و نخبگان است00 نظر

28 اردیبهشت 1394

سایر

گروه اوکسو

دکتر جهانگیری :دولت نیازمند تقویت بنیان های ارتباطی با جامعه و نخبگان است

bbv 

معاون اول رئیس جمهور در مراسم پنجمین جشنواره فاوا گفت: دولت نیازمند تقویت بنیان های ارتباطی با جامعه و نخبگان است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت، دکتر جهانگیری گفت: این جشنواره نشان می دهد که باید توجه بیشتری به موضوع ارتباطات داشت، به ویژه در سالی که به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده است ، ارتباطات نقش مهمی در تحقق این شعار دارد.

وی به ارتباط خدا با انسان، انسان با خدا، انسان با انسان، انسان با طبیعت اشاره کرد و افزود: این ارتباطات از جمله وجوه عالی ارتباطات است که صاحبان دانش بر آن توجه دارند.

جهانگیری با بیان این که توسعه ارتباطات به عنوان زیرساخت تحرک بخش و توانمند ساز همه بخش های اقتصادی کشور است، گفت: ما به توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیازمندیم و برای  تحقق این خواسته، زیر ساخت اصلی که توسعه را تسهیل می کند، توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی  با بیان اینکه نظام ارتباطی دولت به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری نیازمند تحرک و حرکت بیشتر است افزود: دولت نیازمند تقویت بنیان های ارتباطی با جامعه و نخبگان است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: سهم دولت در نظام رسانه ای کشور از سهم منتقدین و مخالفین بسیار کمتر است و این امر دولت را در ارتباط با جامعه با دشواری هایی مواجه می کند.

جهانگیری بر نقش دولت در توسعه ارتباطات تأکید کرد و افزود: دولت موضوع توسعه فناوری ارتباطات را با جدیت دنبال می کند.

 وی به هوشمندسازی و چابک سازی فعالیت های دولت تأکید کرد و ادامه داد: دولت کم تحرک و بزرگ نمی تواند نقش و اقعی خود را در توسعه ارائه دهد.

 جهانگیری بر ارتقاء بهره وری دولت و بهره گیری از سرمایه نیروی انسانی تحصیل کرده تأکید کرد و ادامه داد: ارتقای بهره وری، کاهش هزینه و زمان ارایه خدمات دولت، تسهیل دسترسی آسان مردم به خدمات، پاسخگویی و شفاف سازی نظام اجرایی برای مقابله با فساد و ویژه خواری؛ مطالبات و دغدغه هایی است که با رویکرد صحیح نظام ارتباطی و فناوری اطلاعات قادر به دستیابی است.

وی با بیان اینکه ICT به عنوان زیرساخت، تحرک بخش و توامندساز همه بخش های اقتصادی کشور است افزود: توسعه در اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و سیاست نیازمند زیرساخت اصلی به نام توسعه ارتباطات است.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت یازدهم عزم خود را بر موضوع اصلاح وضع اقتصاد کشور جزم کرده است افزود: بازگشت به قانون یکی از اساسی ترین مسائلی است که باید به آن بپردازیم.

وی مبارزه با فساد و ویژه خواری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید سعی کنیم آثار تحریم ها بر نظام اجرایی کشور کاسته شود.

معاون اول رئیس جمهور  بر اصل شفافیت و پاسخگویی تأکید کرد و ادامه داد: راه میانبر برای رسیدن به اهداف دولت، توسعه فناوریهای اطلاعاتی است.

وی با تأکید بر اینکه توسعه با کارهای مقطعی و جزیره ای انجام نمی شود ادامه داد: شورای عالی فناوری اطلاعات به عنوان نهاد سیاستگذار و اجرایی کشور احیاء و فعال شد و این شورا موضوعات مهم و جدی همچون توسعه پهن باند در کشور را در دستور کار دارد.

جهانگیری با بیان اینکه راهی جز استقرار دولت الکترونیک و حتی دولت همراه نداریم، افزود: کشوری که نسل های سوم و چهارم موبایل را ایجاد می کند می تواند از فرصت دولت همراه نیز استفاده کند.

 معاون اول رییس جمهوری در ادامه به گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: این گزارش نشان داد که وزارت خانه ای که عده ای به دنبال تعطیلی یا ادغام آن بودند به یک وزارت خانه پرکار تبدیل شده است و به دنبال تحقق وعده های رییس جمهوری و انتظارات مردم است.

وی با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد سالانه ۱۰۰ هزار شغل، گفت: این موضوع، کار مهمی است و همه دستگاه ها باید از آن حمایت کنند تا سهم فاوا در تولید ناخالص ملی و صادرات کشور با یک حرکت علمی دقیق افزایش یابد

 نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط