پیوست پروانه فرهنگی پهنای باند اپراتور ها تدوین شد00 نظر

26 اردیبهشت 1394

سایر

گروه اوکسو

پیوست پروانه فرهنگی پهنای باند اپراتور ها تدوین شد

bandwidth1

پیوست فرهنگی پروانه اپراتورهای موبایل باند پهن در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تهیه و تدوین شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصویب این پروژه به استناد ماده ۲ قانون برنامه پنج ساله ج.ا.ا. که وجود پیوست فرهنگی را برای طرح های مهم الزامی دانسته، صورت گرفته است.

بنا بر این گزارش، هدف از انجام این پروژه، تهیه پیوست فرهنگی پروانه اپراتورهای موبایل باندپهن به منظور استفاده از فرصت­های فناوری جدید و به حداقل رساندن تهدیدها و آسیب های ناشی از این فناوری در عرصه فرهنگ کشور می باشد.

لازم به ذکر است فناوری باند پهن به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی جوامع در قرن بیست و یکم شناخته می شود. این فناوری، یک فناوری همه منظوره (GPT) بوده و در تمامی عرصه های قابل تصور حوزه اجتماع، اقتصاد و فرهنگ حضور می­یابد. لذا تهیه پیوست فرهنگی برای این فناوری در راستای توسعه و تعالی فرهنگ کشور، استفاده از فرصت ها و امکانات ناشی از این فناوری  و کاهش تهدیدات و مخاطرات ناشی از آن برای فرهنگ این سرزمین است.

شایان ذکر است مطالعات این پروژه از شهریور ۹۲ در پژوهشکده سیاستگذاری  و مدیریت راهبردی (گروه حقوق و مقررات ارتباطات و فناوری اطلاعات) آغاز و در ادامه با حمایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان کارفرمای پروژه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تصویب شد و از تاریخ ۱/۱۲/۱۳۹۲ الی ۳۰/۸/۱۳۹۳ به انجام رسید.

گفتنی است کارگاه آموزشی یک روزه «تهیه و تدوین پیوست فرهنگی پروانه اپراتورهای موبایل باند پهن» در روز دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه توسط مجریان پروژه (مهندس خاری و مهندس غدیری) در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

 نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط