مرورگر جایگزین اینترنت اکسپلورر «مایکروسافت اج» نام دارد!00 نظر

10 اردیبهشت 1394

سایر

گروه اوکسو

مرورگر جایگزین اینترنت اکسپلورر «مایکروسافت اج» نام دارد!

اولین بار مایکروسافت در ماه ژانویه از طرح و برنامه‌های خود برای تولید مرورگری جدید خبر داد. این مرورگر که به نام «پروژه اسپارتان» شهرت دارد، امروز بالاخره نام نهایی خود را به دنیا معرفی کرد.

اولین بار مایکروسافت در ماه ژانویه از طرح و برنامه‌های خود برای تولید مرورگری جدید خبر داد. این مرورگر که به نام «پروژه اسپارتان» شهرت دارد، امروز بالاخره نام نهایی خود را به دنیا معرفی کرد.

مایکروسافت این مرورگر را «مایکروسافت اج» (Microsoft Edge) نام نهاده است. مایکروسافت از موتور EdgeHTML در این مرورگر بهره گرفته و احتمالا این نام گذاری برای بسیاری غافلگیرکننده نبوده است.

 


در حالی که مایکروسافت اج به عنوان جایگزین مرورگر مشهور «اینترنت اکسپلورر» تولید شده، مایکروسافت کماکان این مرورگر با تجربه را برای مشتریان شرکتی حفظ خواهد کرد. مایکروسافت اج ساده است و رنگ و بویی مینیمالیستی به خود گرفته تا بتواند در بازار آینده مرورگرها جایگاه واقعی خود را کسب کند.
DSC_1577.0 (1)
علاوه بر قابلیت‌هایی چون کرتانا، پشتیبانی از قلم‌های دیجیتال برای یادداشت نویسی و حالت Reading استثنایی، مایکروسافت در کنفرانس «بیلد» اعلام کرد که این مرورگر قادر به پشتیبانی از افزونه‌های کروم و فایرفاکس را نیز خواهد داشت.

بنابراین به نظر می‌رسد مایکروسافت همان سیاستی را که در قبال اپلیکیشن های iOS و اندروید در پیش گرفته، در بخش مرورگر و افزونه‌های کاربردی آن نیز پی خواهد گرفت. البته با توجه به نهایی نشدن این مرورگر، مایکروسافت در حال حاضر جزئیات زیادی از این قابلیت جدید منتشر نکرد.

DSC_1586.0.0


مایکروسافت اج مرورگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ خواهد بود و قطعا مانند اینترنت اکسپلورر جایگاه نخست مرورگرهای دنیا را از آن خود خواهد کرد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط