زیمنس سازنده بزرگترین موتور هواپیمای دنیا00 نظر

4 اردیبهشت 1394

سایر

گروه اوکسو

زیمنس سازنده بزرگترین موتور هواپیمای دنیا

siemens-electric-plane-motor-0

محققان شرکت زیمنس آلمان نوعی موتور الکتریکی جدید برای هواپیما ارائه داده‌اند که این موتور دارای قدرتی برای فرود آوردن هواپیما تا وزنی برابر ۲ تن است، وزن این موتور فقط ۵۰ کیلوگرم است. به ادعای مهندسان زیمنس، این موتور برقی در مقایسه با سایر مدلهای مشابه تا ۵ برابر قدرتمندتر است.

siemens-electric-plane-motor-10

محققان شرکت زیمنس آلمان، یک نمونه موتور الکتریکی مخصوص هواپیما را ایجاد کرده‌اند که تنها ۵۰ کیلوگرم وزن دارد و نیرویی برابر ۲۶۰ کیلو وات را در ۲۵۰۰ دور در دقیقه تولید می‌کند. این موتور دارای قدرتی برای فرود آوردن هواپیما تا وزنی برابر ۲ تن است.

ea73ceecb671de32e93f6de8cd34eb30_XL

محققان زیمنس اعلام کردند که با اینکه این موتور از وزن بسیار سبکی نسبت به سایر موتورها برخوردار است اما با استفاده از تجزیه و تحلیل اجزای موتور و ترکیب بهینه سازی‌های آن در این نمونه جدید به قدرتی بسیار دست یافته‌اند. علاوه بر این، محققان برای ساخت این موتور از متدهای شبیه‌سازی کامپیوتری بهره برده‌اند که باعث شده موتوری سبک وزن با قوی‌ترین مجموعه‌ای از اجزاهای آن ساخته شود.

به ادعای مهندسان زیمنس، این موتور برقی در مقایسه با سایر مدلهای مشابه تا ۵ برابر قدرتمندتر است؛ این نرخ در مقایسه با موتورهای مشابه قدرتمند صنعتی که بیشترین استفاده را دارند تقریبا استثنایی است. همچنین، عملکرد موتورهای به کار رفته در خودروهای الکتریکی حدود دو کیلووات در هر کیلوگرم است.

فرانک آنتون رئیس بخش هواپیمایی الکتریکی زیمنس در خصوص این موتور می‌گوید:

نوآوری زیمنس این امکان را فراهم می‌کند که در هواپیماهای هیبریدی با چهار یا تعداد بیشتری سرنشین مورد استفاده قرار گیرد. ما اعتقاد داریم استفاده از موتورهای هیبرید الکتریکی در خطوط هواپیمایی با تعداد ۵۰ یا ۱۰۰ مسافر، میزان میانگینی به حساب می‌‌آید.

 از آنجایی که موتور جدید، عملکرد خود را با سرعت چرخش ۲۵۰۰ دور در هر دقیقه ارائه می‌دهد، می‌تواند بدون استفاده از فرآیند انتقال، پروانه‌های هواپیما را مستقیما نیرودهی کند. به همین دلیل آنتون ابراز داشته که می‌توان از این این دستاورد برای ساخت مجموعه‌ای از هواپیمای الکتریکی هیبریدی را با چهار یا تعداد بیشتری صندلی مورد استفاده قرار داد. 

انتظار می‌رود موتور جدید زیمنس تا اواخر سال ۲۰۱۵ در هواپیماهای آزمایشی مورد تست و استفاده قرار گیرد. پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک این فناوری جدید به مرحله تولید انبوه برسد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط