eset درباره ی اینترنت اشیا توضیح می دهد00 نظر

24 فروردین 1394

سایر

گروه اوکسو

eset درباره ی اینترنت اشیا توضیح می دهد

IoT 2

همواره ابزارهای جدیدی به اینترنت وصل می‌شوند و داده‌های شخصی را در خود ذخیره می‌کنند و بدین سبب هدف‌های جذابی برای متخلفین سایبری می‌شوند. در سال ۲۰۱۴ شاهد رشد چنین تمایلاتی به ابزارهایی همچون کامپیوتر اتومبیل‌ها، تلویزیون‌های هوشمند، تی وی باکس‌ها، روترها، زیست سنج‌های موبایل‌های هوشمند و حتی عینک گوگل بودیم. فرصتی که اینترنت اشیاء پیش روی مجرمان سایبری قرار داده باعث می‌گردد توجه به افزایش امنیت مجازی بیشتر شود.

درحال حاضر بیش از ۲۵ میلیون دستگاه مختلف به اینترنت متصل هستند و تا سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۱۰ برابر خواهد رسید. این روند بیانگر اینترنتی شدن تمام وسایلی است که به صورت روزمره از آن استفاده می‌کنیم. ظرف غذا، کابینت آشپزخانه، کوله پشتی مدرسه و بسیاری از وسایلی که روزانه با آنها سر و کار داریم در زمره این ابزارهای متصل به اینترنت قرار می‌گیرند. اگرچه عملکرد این ابزارها مبتنی بر اینترنت به آسان سازی زندگی بشر کمک خواهد کرد اما نباید از تهدیدهای پیرامون آن قافل شویم. این ابزارها فضاهای ارتباطی‌ای ایجاد می‌کنند که امکان تخلف را برای مجرمین سایبری فراهم می‌سازند.

کاملیا گومز، کارشناس ارشد eset در آمریکای لاتین در این باره می‌گوید: "چنین فضاهای تخلفی باید کاملا توسط صنایع امنیتی رصد شود. شاید سال‌ها طول بکشد که چنین تهدیدهایی در بین عموم رایج شود. ولی ما باید از هم اکنون پیشگیری کنیم."

IoT

لازم به ذکر است اینترنتِ اشیاء (Internet of Things-  IoT) مفهومی نوین در دنیای فناوری و ارتباطات است. به صورت خلاصه "اینترنت اشیاء" فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد. فرآیند ارسال داده‌ها در فناوری اینترنت اشیاء بدین ترتیب است که به سوژه‌ی مورد نظر یک شناسه‌ی یکتا و یک پروتکل اینترنتی (IP) تعلق می گیرد که داده‌های لازم را برای پایگاه داده‌ی مربوطه ارسال می‌کند. داده‌هایی که توسط ابزارهای مختلف از قبیل گوشی‌های تلفن همراه و انواع رایانه‌ها و تبلت‌ها که بستر سودجویان سایبری است قابل مشاهده خواهند بود.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط