راه جالبی برای تشخیص پارکینسون00 نظر

14 فروردین 1394

سایر

گروه اوکسو

راه جالبی برای تشخیص پارکینسون

تشخیص بیماری پارکینسون در مراحل ابتدایی بسیار دشوار است، به این دلیل که تا به حال آزمون استانداردی برای آن در نظر گرفته نشده و این مسئله همچنان به حالت پرسشی بزرگ باقی مانده است. اما گروهی از محققین دانشگاه MIT معتقدند که پاسخ در چیزی است که همه ما روزانه به دفعات از آن استفاده می کنیم: کیبورد کامپیوترها.

دانشمندان دانشگاه MIT به این نتیجه رسیدند که افرادی با بیماری پارکینسون، حین تایپ کلمات، دشواری های خاص خود را دارند و الگوی تایپ شان با بقیه متفاوت است.

rbrb_3444

به طور دقیق تر، پژوهشگران نرم افزاری طراحی کرده اند که نشان می دهد یک کلید به چه مدتی فشرده می شود. در واقع از زمان گذاشتن انگشت روی کیبورد تا زمان برداشتن انگشت اندازه گیری شده و به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می شود.

افرادی که مدت زمانی طولانی انگشت خود را روی هر دکمه نگه می دارند، باید اندکی نگران باشند.

اغلب، پیش از اینکه بیماری خودش را در فاز حاد به نمایش بگذارد، مغز صدمات جدی و جبران ناپذیری دیده. شناسایی بیماری در مراحل اولیه، می تواند به پزشکان کمک کند که پیش از وارد شدن صدمات، اثرات پارکینسون را تا حد امکان کاهش دهند.

البته اختلالات مهارتی لزوما به معنای پارکینسون نیست و هر کسی که چنین مشکلی را مشاهده کرد، لزوما پارکینسون ندارد. در حقیقت، هدف این پژوهش، شناسایی اثرات خستگی و فرسودگی بدن بود. اما پس از تحقیقات بیشتر، محققین متوجه شدند که نرم افزار ساخته شده می تواند برای شناسایی پارکینسون هم کاربرد داشته باشد.

پژوهشگران دریافتند، ۲۱ بیماری که از پارکینسون رنج می برند، لحظات طولانی تری نسبت به ۱۵ فرد سالم، انگشت خود را روی دکمه ها می فشارند.

نتیجه کار شگفت انگیز و خشنود کننده است، اما پیش از اینکه پزشکان بخواهند آزمون تایپ کردن را در مطب های خود برقرار کنند، باید منتظر تحقیقات در طیف گسترده تر باشند.

 نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط