اینترنت اکسپلورر همچنان با ماست، ولی با نامی جدید00 نظر

28 اسفند 1393

سایر

گروه اوکسو

اینترنت اکسپلورر همچنان با ماست، ولی با نامی جدید

۴۲۵۹۹۹۲۸۴۴۶a6e2d5412f5846f920f40_M

 

با اینکه هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است، ولی شایعات منتشر شده نشان می‌دهد مایکروسافت می‌خواهد برندی جدید را جایگزین مرورگر خود یعنی اینترنت اکسپلورر کند که در حال با کد پروژه اسپارتان شناخته می‌شود. کریس کاپوسلا مدیر بازاریابی مایکروسافت در جریان Microsoft Converge به نوعی این خبر را تایید کرد.

 

کاپوسلا می‌گوید: ما به دنبال برندی جدید هستیم تا مرورگر ویندوز ۱۰ را براساس آن نامگذاری کنیم. البته همچنان اینترنت اکسپلورر را خواهیم داشت، ولی مرورگری جدید که فعلا با نام پروژه اسپارتان شناخته می‌شود نیز به سیستم عامل ما اضافه خواهد شد که باید به زودی نامی را برای آن انتخاب کنیم.

 

به نظر می‌رسد همچنان در برخی نسخه‌های ویندوز ۱۰ به ویژه برای کاربردهای تجاری و شغلی شاهد اینترنت اکسپلورر باشیم و پروژه اسپارتان به عنوان مرورگر اکثر کاربران ویندوز ۱۰ انتخاب شود. طی چندین سال گذشته، ردموندی‌ها قدرت درک و تشخیص مرورگر خود را تغییر دادند اما تقریبا ناکام بوده‌ و موفق نشدند. ردموندی‌ها حتی در تبلیغات مختلف مورد تمسخر قرار گرفتند. همین موضوع سبب شد در نهایت مدیر اصلی اینترنت اکسپلورر ماه دسامبر سال گذشته کمپانی مایکروسافت را ترک کند تا سرآغازی باشد بر تغییرات جدید.

 

کاپوسلا درباره چگونگی استفاده از نام مایکروسافت به جای ادامه دادن با همان اسم اینترنت اکسپلورر مطالعاتی را انجام داده است و نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که تغییر نام اینترنت اکسپولورر به تنهایی نمی‌تواند راه‌گشا باشد.

در نتیجه کاپوسلا می‌گوید: تنها با قرار دادن کلمه مایکروسافت جلوی نام مرورگر نمی‌توان اختلاف گرایش کاربران به سمت گوگل کروم را کاهش داد.

 

chromedata.0

 

این تحقیق به ما نشان می‌دهد که مایکروسافت اسامی خاصی را در نظر دارد، ولی هنوز نمی‌توان تا زمان انتظار رسمی اطلاعات اصلی مربوط مرورگر جدید، درباره اسم آن اظهار نظری کرد. با توجه به بازخودردهایی که نسبت به مرورگرهای مایکروسافت می‌بینیم، می‌توانیم مسیری که ردموندی‌ها انتخاب کرده‌اند را پیش‌بینی کنیم و مطمئن باشیم که نام مرورگر جدید با اینترنت اکسپلورر هیچ کاری ندارد.

 

امروز مایکروسافت در بیلد ۱۰۰۴۱ نیز مرورگر اسپارتان را اضافه نکرد، اما شایعه شده که بروز رسانی بعدی که تا یک ماه دیگر منتشر می‌شود، اولین نسخه‌ی قابل آزمایش از اسپارتان را به همراه خواهد داشت.

 

منبع: زومیتنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط