مایکروسافت در حال کوبیدن آخرین میخ های تابوت مرورگر اینترنت اکسپلورر00 نظر

27 اسفند 1393

سایر

گروه اوکسو

مایکروسافت در حال کوبیدن آخرین میخ های تابوت مرورگر اینترنت اکسپلورر

 

download

اینترنت اکسپلورر بیش از آنکه یک مرورگر محبوب باشد ، یک نرم افزار تحمیلی است.مرورگری که مایکروسافت به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز خود گذاشته و عملکرد ضعیف آن همیشه انتقادهای بسیاری را به دنبال داشته است.اکنون مایکروسافت هم خوب میداند که عمر اینترنت اکسپلورر تمام شده ، هرچند که مایکروسافت می‌گوید اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۰ نیز ارائه خواهد کرد اما زمزمه های بازنشستگی این مرورگر از اولین خبر ها در مورد مرورگر جدید مایکروسافت با نام پروژه اسپارتان ، شنیده می شد.

 

کریس کاپوسلا (C. Caposella)، مدیر بازاریابی مایکروسافت در مراسم Convergence این شرکت گفته که مایکروسافت در حال حاضر بر روی نام و برند جدیدی کار می‌کند. وی افزوده که اگرچه مایکروسافت به استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز بعدی ادامه می‌دهد، اما باید برای پروژه اسپارتان نیز نامی انتخاب کند.انتشار این گفته‌ها سبب سر و صداهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی شده و بسیاری آن را نشانه ای از کنار رفتن اینترنت اکسپلورر می‌دانند. اگرچه سخنان کاپوسلا حکایت از کنار رفتن برند اینترنت اکسپلورر در آینده‌ای نه چندان دور دارد، ولی مایکروسافت بعد از مراسم اعلام کرده که مرورگر قدیمی خود را در برخی از ورژن های ویندوز ۱۰ نگه خواهد داشت.

 

•مایکروسافت می‌گوید :

پروژه اسپارتان مرورگر اختصاصی ویندوز ۱۰ خواهد بود، ولی ما همچنان به حضور اینترنت اکسپلورر در این ویندوز برای مشتری‌های سازمانی و شرکتی و همچنین کاربرانی که با آن نیاز داشته باشند، ادامه خواهیم داد.

 

علیرغم دیدگاه منفی که نسبت به حذف اینترنت اکسپلورر وجود دارد، این مرورگر کارایی چندانی در دنیای مرورگرهای امروزی ندارد و داشتن بالاترین سهم در میان مرورگرها نیز به واسطه حضور پیشفرض آن در ویندوز است. مایکروسافت به وضوح بارها نشان داده که قصد دارد از اینترنت اکسپلورر عبور کند و به نظر انتخاب یک برند قدرتمند و آینده‌دار برای مرورگر بعدی به همراه دارابودن ویژگی‌های جدید و کارآمد می‌تواند جایگاه این مرورگر را در نزد تمامی کاربران وب ارتقا دهد.

منبع: گجت نیوزنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط