اینتل با معرفی Xeon D پردازش سرور و ربات‌ها را هدف می‌گیرد00 نظر

24 اسفند 1393

سایر

گروه اوکسو

اینتل با معرفی Xeon D پردازش سرور و ربات‌ها را هدف می‌گیرد

۴۱۷ec26cf2b8051304a60f7c4b4b03d0_XL

اینتل به تازگی پردازنده‌ی جدیدی از خانواده Xeon با نام Xeon D معرفی کرده است. این پردازنده جدید علاوه برکارایی و سرعت بیشتر، مصرف انرژی کمتری نیز دارد؛ به نظر می‌رسد هدف اینتل از تولید این پردازنده به دست گرفتن بازار شبکه و روبات است.

به نظر می‎رسد هدف اینتل از پردازنده Xeon D نشان دادن قدرت دوباره این کمپانی در برابر رقبای مبتنی بر ARM باشد. اینتل با این پردازنده تمرکز خود را بر روی محدوده‌ی شبکه، تجهیزات سرور و روبات قرار داده است. از جمله محصولات هدف اینتل برای این محصول، روترها، ایستگاه‌های میکروسرور بی‌سیم و شبکه هستند. پردازنده Xeon D شامل دو مدل ۱۵۲۰ و ۱۵۴۰ است.

در حال حاضر اکثر روبات‌ها از پردازنده‌های معمولی برای انجام کارهای تعیین شده بهره می‌برند. با این حال هرچقدر که بهره‌گیری از روبات‌ها بیشتر شده و انتظار کارهای سخت و پیچیده‌تری داشته باشیم، در مقابل به پردازنده‌ی قوی‌تر نیز نیاز خواهد بود. این دقیقا همان نقطه‌ای است که پردازنده‌ی جدید اینتل وارد عمل می‌شود. Xeon D اولین پردازنده‌ی سری سرور اینتل بر پایه‌ی معماری برادول است. این پردازنده از قابلیت‌های بهینه‌ای مانند چیپ امنیتی و چندین ویژگی جدید و مناسب برای ربات‌های پیچیده و پیشرفته بهره می‌برد.

دین مک‌ران تحلیلگر ارشد مرکز تحقیقاتی Mercury در این باره می‌گوید:

قدرت محاسباتی بیشتر در پردازنده قابلیت‌های زیادی ارائه می‌کند. در واقع قدرت محاسباتی قوی‌تر، الگوریتم‌های پیشرفته و کارایی بهتری را در انجام کارها فراهم می‌کند.

 به گفته‌ی اینتل مدل ۱۵۴۰ قدرت بیشتری دارد و از هشت هسته و سرعت کلاک ۲ گیگاهرتز برخوردار بوده، در حالی که مدل ۱۵۲۰ چهار هسته‌ای است. این شرکت تاکید دارد که بهبود عملکرد در این تراشه بیشتر از پردازنده‌های دیگر خواهد بود. نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط