رمز نگاری یکی از نقص های OutLook برطرف می گردد00 نظر

29 بهمن 1393

امنیت

گروه اوکسو

رمز نگاری یکی از نقص های OutLook برطرف می گردد
[caption id="attachment_3321" align="aligncenter" width="256"]نقص امنیتی رمزنگاری در Outlook برطرف می‌شود نقص امنیتی رمزنگاری در Outlook برطرف می‌شود[/caption]

مایکروسافت در حال توسعه راهکاری برای رفع نقص امنیتی رمزنگاری در Outlook اندروید و iOS است که موجب نقض سیاست‌های امنیتی توسط برخی دستگاه‌ها می‌شود.

به گزارش یران گلد ا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت در حال توسعه راهکاری برای یک نقص امنیتی رمزنگاری در برنامه‌های Outlook اندروید و iOS است که باعث می‌شود برخی دستگاه‌ها، سیاست‌های امنیتی دپارتمان فناوری اطلاعات را نقض کنند. 

بنابه اعلام این شرکت در چند ماه آینده ویژگی‌های دیگری از جمله قفل PIN و سیاست‌های جدید Exchange ActiveSync اضافه خواهند شد تا امنیت را برای دپارتمان‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها افزایش دهند. 

دیرک سیگوردسان، مدیر مهندسی شرکت Rapid ۷’s Mobilesafe، این نقص امنیتی را کشف کرده و نشان داده بود که سیاست‌های رمزنگاری چگونه در برخی دستگاه‌های موبایل نقض می‌شوند. 

وی در بلاگ خود نوشت: با Outlook برای اندروید و iOS، هر سیاست ActiveSync تعریف شده بر روی سرور به‌طور کامل نادیده گرفته می‌شود. شرکت شما می‌تواند یک کد عبور یا سیاست رمزنگاری پیچیده تعریف کند که درصورت استفاده از این کلاینت ایمیل توسط کارمندان، کلاً هیچ تأثیری نخواهد داشت. مسائل امنیتی بالقوه دیگری نیز در مورد Outlook وجود دارد که این مورد از همه مهم‌تر است.» 

وی توصیه کرده تا درصورتی‌که سازمان به هر شکلی به سیاست‌های ActiveSync وابسته است  بلافاصله دسترسی ActiveSync را به Outlook برای iOS و اندروید مسدود شود. 

یک محقق امنیتی دیگر به نام رنه وینکلمایر نیز در ماه ژانویه و در زمان عرضه این نرم‌افزار در مورد تعدادی از نقایص امنیتی دیگر در برنامه‌های Outlook هشدار داده و گفته بود که مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد پیوست‌های ایمیل سازمانی را با حساب‌های شخصی به اشتراک بگذارند، ID های ActiveSync را بر روی دستگاه شخصی و سپس با مایکروسافت به اشتراک بگذارند. 

وی توصیه‌ کرده بود که سازمان‌ها از دسترسی این برنامه به سرورهای ایمیل شرکت خود جلوگیری کرده و به کاربران خود اطلاع دهند که نباید از این برنامه استفاده کنند.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط