مفقود شدن یک هواپیمای دیگر: قطع ارتباط با ایرباس ایرآسیا در جنوب شرق آسیا33 نظر

مفقود شدن یک هواپیمای دیگر: قطع ارتباط با ایرباس ایرآسیا در جنوب شرق آسیا

tmp_28652-d30059d2227479ef8f2d73a3a79bfc15_M-977203807

پس از مفقود شدن هواپیمایی مالزی بر فراز اقیانوس هند، حال پرواز هواپیمایی AirAsia که از اندونزی راهی سنگاپور بود، مفقود شده است. این هواپیمای مسافربری ۱۶۱ مسافر به‌همراه دارد. براساس اطلاعات ارائه شده عملیات جستجو و نجات آغاز شده است.

براساس اطلاعات ارائه شده ارتباط هواپیمای شماره‌ی QZ8501 هواپیمایی آسیا در ساعت ۷:۵۴ دقیقه صبح به وقت محلی پس از بلند شدن از روی زمین در سورابای اندرونزی با برج مراقبت قطع شده است. این هواپیما باید یک ساعت بعد در فرودگاهی در سنگاپور به زمین می‌نشست.

سرنوشت نامعلوم این هواپیما یادآور پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی است که در جنوب شرق آسیا مفقود شد و هنوز پاسخ روشنی برای آن پیدا نشده است. باوجود گذشت چندین ماه گروه‌های نجات و جستجو در حال تلاش برای یافتن اثری از این هواپیما هستند.

هواپیمایی آسیا در ساعات اولیه مفقود شدن ایرباس A300-200 جزئیاتی را از جریان حوادث منتشر کرد. تونی فرناندز، مدیر اجرایی این شرکت هوایی با انتشار توئیتی گفت:

ما باید قوی باشیم.

گزارش شده که خلبان این پرواز به دلیل بدی آب و هوا درخواست تغییر ارتفاع داشته است. نقشه‌های آب و هوایی نیز ادعای خلبان مبنی بر بدی آب و هوا را تصدیق می‌کند.

هواپیمای مفقود شده ۱۵۵ مسافر را به‌همراه ۶ خدمه‌ی پروازی شامل ۱۶ کودک و یک نوزاد، به همراه دارد. ۶ نفر از مسافران این هواپیما اتباع خارجی هستند که شامل سه کره‌ای، یک سنگاپوری، یک بریتانیایی و یک شهروند مالزی است.

پس از آنکه این هواپیما مفقود شد،هواپیمایی آسیا تصویر لوگوی خود را از رنگ قرمز، به خاکستری تبدیل کرد.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط