بهترین ویدیوی فضایی سال : Wanderers00 نظر

بهترین ویدیوی فضایی سال : Wanderers

 

ویدیوی تازه منتشر شده Wanderers با به تصویرکشیدن آرزوهای دور و دراز انسان‌ها برای سفر و زندگی در منظومه شمسی، تاکنون بارها از سوی کارمندان ناسا و عاشقان فضا مورد تمجید قرار گرفته است.

"شاید هنوز زود باشد. شاید هنوز زمان آن فرا نرسیده باشد. اما دنیاهای دیگر و فرصت‌های ناگفته‌شان ما را فرا می‌خوانند. و به شکل آرام و در انتظار ما به دور خورشید می‌گردند." این‌ها تنها بخشی از جملات خارق العاده کارل سیگن مشهور است که بر روی فیلم کوتاهی ساخته ورن‌کوئیست سوئدی قرار داده شده است.

این فیلم کوتاه با نام Wanderers شما را به سفری سه و نیم دقیقه ای در منظومه شمسی می‌برد و دنیایی را برای شما به تصویر می‌کشد که آسانسورهای فضایی خط اتصال ما به دیگر سیاره‌ها هستند، انسان‌ها بر روی قمر اروپای مشتری به پیاده روی می‌پردازند، در میان حلقه‌های یخی زحل غوطه ور می‌شوند، در مریخ نظاره گر غروب زیبای خورشید هستند، در قمر یاپتوس زحل کُلنی ایجاد کرده‌اند و از ورونا روپس اورانوس، بلندترین صخره منظومه شمسی به‌سان یک پرنده به پرواز در می‌آیند!

موسیقی حیرت انگیز کریستی سندکوئیست به همراه نجواهای زیبا و الهام‌بخش سیگن، و البته هنر انیمیشن سازی ورن‌کوئیست این ویدیو را به جرأت تبدیل به بهترین ویدیوی فضایی سال کرده است.

نکته حیرت انگیز Wanderers در این است که تمامی تصاویری که در فیلم مشاهده می‌کنید از تصاویر واقعی فضایی استخراج شده و با انیمیشنی بکر و حرفه ای آمیخته شده‌اند. در این لینک می‌توانید به گالری تصاویر ویدیو و شرح تصاویر واقعی استخراج شده از کالکشن ناسا دسترسی داشته باشید.

فیلم کوتاه Wanderers را می‌توانید از این لینک و در حالت HD مشاهده کنید.

منبعCNetنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط