صحبت‌های جیمز کامرون پیرامون دنباله‌های Avatar00 نظر

صحبت‌های جیمز کامرون پیرامون دنباله‌های Avatar

پس از اینکه چندی پیش وب‌سایت‌های سینمایی از علاقه کامرون به ساخت دنباله‌هایی بر Avatar مطلب نوشتند و اعلام کردند وی می‌خواهد علاوه بر نسخه ۲۰۰۹، سه فیلم دیگر هم با همین عنوان بسازد و Avatar را به کوادرولوژی تبدیل کند، او چندی پیش رسما اعلام کرد که Avatar های ۲ و ۳ و ۴ در راه‌اند.


Empire در مطلب جدیدی نوشته در حالی که پیتر جکسون پس از ساخت ۶ فیلم (سه گانه ارباب حلقه‌ها و سه گانه هابیت) با سرزمین میانه خداحافظی می‌کند، جیمز کامرون با ساخت سه نسخه دیگر از Avatar فعلا در Pandora ماندنی است.

کامرون در مصاحبه اخیرش با وب‌سایت مجله Empire پس از مواجه با سوالاتی پیرامون فیلم‌نامه سه نسخه بعدی با خنده گفته است:
"می‌توانم یک چیز راجع به این فیلم‌ها به شما بگویم؛ اینکه عالی می‌شوند و با دیدن این فیلم‌ها دهانتان باز خواهد ماند!"

او همچنین بر شایعات مبنی بر اینکه فیلم‌های جدید با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه تولید می‌شوند مهر باطل زد و اعلام کرد ترجیح می‌دهد با سطحی از تکنولوژی که جواب خود را پس داده است و با تجهیزات پخش فعلی هماهنگ است کار کند و ۴۸ فریم بر ثانیه، نرخ مطلوب اوست. شنیدن این حرف‌ها از زبان کامرون اندکی عجیب به نظر می‌رسد. زیرا او برای فیلم‌برداری اولین Avatar به طور مستقیم با تولیدکنندگان ژاپنی وارد مذاکره شد و دوربین مورد نظرش را برای فیلم‌برداری این فیلم سفارش داد. وی با این دوربین و کیفیت نهایی فیلم، سطح انتظار بیننده از تکنولوژی سه‌بعدی را بالا ببرد و پس از این فیلم استودیوهای دیگر نیز به ارائه نسخه سه‌بعدی فیلم‌هایشان روی آوردند. همچنین قانع کردن سینما دارها برای نصب تجهیزات IMAX و کسب درآمد بیشتر از این طریق از دیگر کارهایی بود که وی برای موفقیت تجاری Avatar انجام داد.

گفته می‌شود فیلم‌نامه نسخه دوم و سوم هم اکنون با همکاری Rick Jaffa، Amanda Silver، Josh Friedman و Shane Salerno در حال نوشته شده است. کامرون در این باره به امپایر می‌گوید:
"فکر می‌کنم ما حدود هفت ماه با هم مشورت کردیم و تک تک صحنه‌ها را با هم درآوردیم و تا آخرین لحظه هم به آن‌ها نگفتم چه کسی روی فیلم‌نامه نهایی کدام نسخه کار می‌کند. چون باعث می‌شد از نسخه‌های دیگر غافل شوند و نتیجه نهایی کارها با یکدیگر همخوانی نداشته باشد."

جیمز کامرون که یکی از موفق‌ترین فیلم‌سازهای هالیوود به شمار می‌رود، با ساخت هر فیلم جدیدش به رقابت با فیلم قبلی خود پرداخته و دو فیلم قبلی‌اش یکی پس از دیگری رکورد فروش یک فیلم در تاریخ سینما را جابجا کردند. این فیلم‌ساز کیفی کم کار که در ۲۰ سال گذشته، مجموعا ۳ فیلم داستانی بلند کار کرده، با هر کدام از دو فیلم آخرش، رکورد فروش جهانی ۲ میلیارد دلار را زده است. فیلم‌های کامرون را هرچند نتوان در گروه کارهای به شدت هنری و سینمای معناگرا دسته‌بندی کرد، اما می‌توان مطمئن بود او مدیوم سینما را می‌شناسد و داستان‌گوی خوبی است که توانایی سرگرم کردن مخاطب را داراست.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط