آخرین شاهکار استیو جابز00 نظر

آخرین شاهکار استیو جابز

yacht01

آخرین شاهکار استیوجابز یک قایق ۸۰ متری بود که برای طراحی یک شگفتی فناورانه در آبهای بین المللی روی آن کار می کرد اما هرگز شانس استفاده از آن را پیدا نکرد.

مدیرعامل شرکت اپل پیش از آنکه این کشتی به مراحل پایانی ساخت خود برسد دارفانی را وداع گفت اما کشتی ۸۰ متری استیو جابز که نام “ونوس” برای آن انتخاب شده توسط یک شرکت کشتی سازی هلندی تکمیل شد. این کشتی چشم گیر از آلومینیوم سبک ساخته شده و جابز از مهندسان ارشد اپل برای طراحی شیشه ای استفاده کرده که بتواند با ارتفاع سه متری در بدنه کشتی نصب شوند.

 

 

yacht02

هزینه ساخت این ابرقایق نامشخص است اگر چه استیو جابز در اواخر عمر خود به شدت به تکمیل آن علاقه نشان می داد. جابز به والتر ایزکسون شرح حال نویس خود گفته بود می دانم که این مسئله غیر ممکن است من خواهم مرد و کار ساخت این قایق به نیمه می رسد. اما کار روی آن باید ادامه پیدا کند. متأسفانه استیو جابز در اکتبر ۲۰۱۱ براساس سرطان لوزالمعده درگذشت و هرگز تکمیل این پروژه را مشاهده نکرد.

yacht03

طراحی این قایق ساده و زیبا است و در طراحی آن از مهندسان اپل بهره گرفته شده است. یکی از وبلاگ های فناوری در هلند گزارش داده است که خانواده استیو جابز برای رونمایی از این قایق در هلند حضور خواهند یافت.

اخیرا یک دستگاه آی پاد شافل از طرف خانواده جابز به تک تک افرادی که در ساخت این قایق سهیم بودند هدیه شده است و هرکدام از آنها یک یادداشت به پاسخ کار سخت روی این کشتی دریافت کرده اند. جابز در ساخت این کشتی از فیلیپ استراک طراح مشهور برای طراحی داخل این ابرقایق بهره گرفته است. هنوز مشخص نیست که نخستین سفر دریایی ابرکشتی ونوس در چه تاریخی خواهد بود.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط