آیا اپل رسماً وارد بازار ایران خواهد شد؟00 نظر

12 آبان 1393

سایر

گروه اوکسو

آیا اپل رسماً وارد بازار ایران خواهد شد؟

024575

در حالی‌ که برخی شرکت‌ها سعی کرده‌اند تا به عنوان نماینده واردات رسمی اپل در ایران شروع به فعالیت کنند اما مسلماً هیچ چیز جای فعالیت رسمی بدون واسطه را در ایران نمی‌گیرد؛ آرزویی که به ادعای وال استریت ژورنال ممکن است در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل شود.

 

همان‌طور که می‌دانید اپل در چین، کره و هند به دلیل بازار پرتقاضا شروع به فعالیت رسمی کرده است و به نظر بازار ایران نیز از سوی اپل فضای مناسبی برای فعالیت تشخیص داده شده است.

 

به گزارش Wall Street Journal اپل در حال گفتگو و مذاکره با دفتر امور خارجه وزارت خزانه‌داری آمریکا و همچنین توزیع‌کنندگان ایرانی است تا با وجود تحریم‌ها راهی برای فعالیت رسمی و قانونی در کشور عزیزمان پیدا کند. گفته می‌شود مدیرانی از اپل اخیراً در لندن گرد هم آمده و درباره امکان ورود رسمی به بازار ایران گفتگویی انجام داده‌اند؛ هرچند که گفته می‌شود خبری از اپل استورهای رسمی نخواهد بود اما نماینده‌هایی رسمی با پشتیبانی بسیار بهتر را می‌توانیم انتظار داشته باشیم.

 

همان‌طور که می‌دانید از اردیبهشت سال گذشته با برداشته شدن برخی تحریم‌ها استفاده از محصولات اپل در ایران قدری آسان‌تر شد و از آن‌جایی که همین حالا هم به لطف واردکننده‌های مختلف محصولات اپل به راحتی در بازار یافت می‌شوند اپل قصد ورود رسمی به بازارمان را دارد.

 

جمعیت ۷۷ میلیون نفری ایران یک بازار بسیار جذاب و با پتانسیل محسوب می‌شود. جمعیت ایران با ۴۲ درصد زیر سن ۲۵ سال نسبتاً جوان محسوب می‌شود که بسیاری توان خرید محصولات اپل را دارند و با وجود این‌که رابطه ایران و غرب مدت‌هاست که جالب نیست اما هنوز بسیاری از ایرانیان برندهای خارجی را ترجیح می‌دهند.

 

وال استریت در ادامه می‌نویسد که با وجود محدودیت‌های مختلف و شدید اینترنتی در ایران دولت جدید نشانه‌هایی از آسان کردن ارتباطات و رفع محدودیت‌ها را از خود نشان‌داده و به این ترتیب حالا برای ورود به بازار ایران از هر زمانی مناسب‌تر است.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط