ساختن اول AirBag بدون سیم موتور سیکلت توسط دوکاتی00 نظر

31 مرداد 1393

سایر

گروه اوکسو

ساختن اول AirBag بدون سیم موتور سیکلت توسط دوکاتی
آپلود آهنگ,آپلود فایل,آپلود عکس

اگر انواع کیسه‌های هوا برای خودروها وجود دارد، دلیلی ندارد نمونه ای از آن را برای رانندگان موتورسیکلت در این دنیای تکنولوژیک یافت نکنیم. شرکت موتورسیکلت‌سازی دوکاتی به تازگی دست به تولید نخستین مدل وایرلسی آن‌ها زده است که می‌توانند در ژاکت راننده تعبیه شوند و جان وی را در چند میلی‌ثانیه نجات دهند.

کیسه هوای خودروها تاکنون جان میلیون‌ها میلیون انسان را نجات داده است و ایده قرارگیری آن‌ها در موتورسیکلت‌ها اندکی غیرممکن به نظر می‌رسد؛ حداقل عملکردی مشابه خودروها را نمی‌توان برای آن متصور بود. اما راه‌حل چیست؟ استفاده از این کیسه‌ها در ژاکت راننده موتورسیکلت!

شرکت Ducati Motorcycles ایتالیا با همکاری شرکت Dainess دست‌به‌کار شده‌اند تا نخستین کیسه هوای وایرلسی تعبیه‌شده در ژاکت را به مرحله تولید برسانند.

علاقه‌مندان به دنیای موتورسیکلت شاید با Tech-Air شرکت Alpinestar آشنا باشند. کیسه هوای مذکور در مسابقات موتو GP سال گذشته توانست جان مارک مارکوز را که با سرعت ۲۱۰ مایل بر ساعت تصادف کرد، نجات دهد. طبق محاسبات انجام شده کیسه هوای Alpinestar توانست در کمتر از ۵۰ میلی‌ثانیه بعد از تصادف عمل کند و در ۳۰ میلی‌ثانیه قبل از برخورد وی به زمین به شکل کامل فعال شود و محافظت خوبی را برای کمر و شانه‌های وی ایجاد کند.
 
حالا شرکت دوکاتی نمونه پیشرفته‌تر و ایمن‌تر D-Air را برای رانندگان موتورسیکلت تولید کرده است. البته این محصول در حال حاضر قرار نیست به شکل جدا فروخته شود و همراه با موتورسیکلت Multistrada S Touring شرکت دوکاتی و با قیمت ۲۰ هزار دلار به بازار وارد شده است.
 
کیسه هواهای تعبیه‌شده در ژاکت که در گذشته به بازار وارد شده‌اند معمولا دارای یک ریسمان یا طناب کوتاه برای باز شدن مسیر خروج هوا به داخل کیسه‌ها هستند، و هنگامی که ریسمان کشیده شود، سیگنالی به کیسه‌های هوا جهت انجام فرآیند باد شدن ارسال می‌شود. اما D-Air شرکت دوکاتی به شکل بی‌سیم فعال می‌شود و می‌تواند میلی‌ثانیه‌های باارزشی را که جان راننده بدان‌ها وابسته است بیشتر کند.
 

آپلود آهنگ,آپلود فایل,آپلود عکسنسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید . اگر به نتیجه

دلخواهتان هنوز دست نیافته اید , میتوانید برای رفع مشکل به تالار گفتمان اوکسوف

مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

تالار گفتمان اوکسوف

 

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط