هکرهای روسی موفق به انجام بزرگترین سرقت اینترنتی تاریخ شدند!00 نظر

16 مرداد 1393

سایر

گروه اوکسو

هکرهای روسی موفق به انجام بزرگترین سرقت اینترنتی تاریخ شدند!

موسسه امنیتی Hold Security آمریکا امروز با انتشار گزارشی خبر از یکی از بزرگ‌ترین (یا شاید بزرگ‌ترین) دزدی‌های اینترنتی جهان توسط هکر های روسی داد.

 

بنا به این گزارش که طی ۱۸ ماه بررسی توسط متخصصین این موسسه امنیتی آمریکایی انجام شده است ، هکر های روسی موفق به سرقت ۱.۲ میلیارد نام کاربری و رمز عبور و همچنین ۵۰۰ میلیون آدرس ایمیل شده اند.

این هکر ها بعد از پیداکردن باگ امنیتی موجود در پایگاه داده SQl سایت ها ، کنترل وب سابیت مذکور را به دست گرفته و سپس اطلاعات لازم را از بانک اطلاعاتی آن ها استخراج می کردند.

برآورد انجام‌شده نشان می‌دهد که این گروه در نهایت حدود ۴۲۰ هزار وب‌سایت و اف‌تی‌پی سایت را موردحمله و دزدی اطلاعاتی قرار داده است. جالب اینجاست که این هکرها شامل تعداد بسیار زیادی از افرادی می‌باشد که در سال ۲۰۱۱ کار خود را به شکل اسپمرهای آماتور آغاز کرده‌اند و سرانجام به پیشرفت امروز رسیده‌اند.

دزدی‌ها و جاسوسی‌های اینترنتی اگرچه از سوی شرکت‌های امنیتی به عنوان یک خطر بزرگ یاد می‌شود و حتی اخیرا افشاگری‌های ادوارد اسنودن نیز این موضوع را بیش از گذشته مورد توجه قرار داده، اما نظرسنجی‌های اینترنتی متفق‌القول گویای این واقعیت‌اند که اغلب کاربران اینترنتی به امنیت خود حتی پس از اعلام عمومی مشکلات امنیتی توجهی ندارند.

مثال بارز آن را می‌توان در نظرسنجی‌های بعد از کشف رخنه هارت‌بلید، بزرگ‌ترین رخنه امنیتی تاریخ اینترنت پیدا کرد. در این نظرسنجی‌ها در مجموع شاید حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از کاربران در صدد تغییر رمز اکانت های خود برآمدند. آیا کاربران اینترنتی به دزدی‌ها و رخنه‌های اینترنتی خو گرفته‌اند و دیگر آن را تهدیدی برای خود نمی‌دانند؟نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط