تجربه حس گاز گرفته شدن توسط کوسه با استفاده از ربات زیرآبی11 نظر

16 مرداد 1393

سایر

گروه اوکسو

تجربه حس گاز گرفته شدن توسط کوسه با استفاده از ربات زیرآبی
آیا دوست دارید بدانید چه اتفاقی برایتان می افتد وقتی که توسط یک کوسه بزرگ گاز گرفته می شوید؟؟ برای درک واقعی چنین اتفاقی می توانیم از تکنولوژی دنیای رباتیک استفاده کنیم.

 

shark-attacks-robots-woods-hole

فایل ویدیویی مربوطه توسط موسسه اقیانوس شناسی وودز هول آماده شده است. در سال ۲۰۱۳، محققان این موسسه یک دستگاه مانتیورینگ از راه دور محیط، A.K.A یک ربات ریموس- ۱۰۰ را با پنج دوربین مجهز نمودند تا بتوانند کوسه ها و مشخصه آنها را پیدا کنند. محققان، ریموس را در جزیره Guadalupe  به زیر آب فرستادند و از این طریق رفتارهای واقعی و درندگی کوسه را  مشاهده کردند. کوسه ها به همان شیوه ای که به حیوانات دیگر حمله می کردند از زیر به ربات ضربه زدند. در ویدیو موارد گفته شده کاملا مشخص است.

دانلود ویدیو

ریموس-۱۰۰، یک ربات زیر آبی و چند منظوره ای هست که به طور خودکار توانایی در پیمایش الگوهای نقشه برداری دارد. این ربات در اندازه های مختلف ساخته شده است و مهندسان می توانند ابزارهای مختلفی از جمله سونار، سنسورهای تابش تا سنسور زیست تابی را به آنها متصل نمایند. مهندسان وودز هول این ربات ها را اختراع کردند و آنها را به گروه های تحقیقاتی و نظامی برای نظارت بر اقیانوس ها، نقشه برداری بستردریا و ماموریت های پیدا کردن معادن زیر آب اجاره می دهند. در این مورد، محققان وودز هول کار خود را با ریموس مجهز شده انجام دادند. کنفرانس ارائه داده شده در سال ۲۰۱۲ نشان داد که محققان این موسسه، ریموس را برای مشخص سازی کوسه ها دربعضی از زمان ها آماده ساخته اند. در این مقاله توضیح داده می شود که چگونه این ربات برای تعقیب و نزدیکی به کوسه ها برنامه ریزی شده است ولی در مورد احتمال اذیت شدن کوسه ها اشاره ای نشده است.نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظرات

  • برای پاسخگویی باید در سایت عضو شوید

    پاسخ شما

نظر شما

مطالب مرتبط