۱۲ وب سایت قدرتمند که می توانند جایگزین نرم افزار های دسکتاپ شوند00 نظر

12 مرداد 1393

سایر

گروه اوکسو

 ۱۲ وب سایت قدرتمند که می توانند جایگزین نرم افزار های دسکتاپ شوند

۷- Zamzar  و FreeFileConvert

نیاز دارید که فایلی را به فایل دیگری تبدیل کنید؟ تا هنگامی که یک مرورگر در اختیار دارید نیاز به هیچ نرم افزار دیگری ندارید! Zamzar و FreeFileConvert می توانند هر فایلی را به فایل دیگری تبدیل کنند و هر یک طیف وسیعی از فرمت ها را پشتیبانی می کنند.

Zamzar ادعا می کند که بیش از ۱۲۰۰ فرمت فایل را پشتیبانی می کند. در صورتی که بصورت رایگان از این سایت استفاده کنید می توانید فایل هایی با حداکثر حجم ۱۰۰ مگابایت را تبدیل کنید.

FreeFileConvert بر خلاف Zamzar دارای تبلیغات بیشتری است ولی در عوض به شما اجازه می دهد که فایل هایی را تا حجم ۳۰۰ مگابایت تبدیل کنید و همچنین نیاز به ثبت آدرس ایمیل برای دانلود فایل تبدیل شده نیز ندارد.

zamzar

۸- Google Hangouts

Google Hangouts شاید بهترین سرویس IM باشد که در Google+ قرار داده شده است ولی علاوه بر پیام رسانی، امکان چت تصویری بر اساس وب که در آن گنجانده شده است معرکه می باشد.

Hangouts از چت تصویری همزمان ۱۰ نفر پشتیبانی می کند و در صورتی که شما مایل به دیده شدن نباشید می توانید از ویژگی چت صوتی آن بهره ببرید. به نظر می رسد که سرویسی شبیه به اسکایپ ارائه می کند ولی به شما قول می دهیم که Hangouts به مراتب بهتر از Skype می باشد زیرا علاوه بر مجانی بودن بطور کامل در مرورگر اجرا شده و نیاز به نرم افزار مجزا ندارد.

hangouts

۹- MindMup

نرم افزارهای نگاشت ذهن  و رسم فلوچارت همیشه مورد نیاز نیستند ولی گاهی اوقات پیش می آید که به آنها نیازپیدا می کنید. MindMup ابزارهای نگاشت ذهن را ارائه می کند و شامل ابزارهای کافی هم برای کاربران تازه وارد و هم برای کاربران حرفه ای می باشد.

اغلب ابزارهای سایت بصورت مجانی در دسترس کاربران قرار می گیرد ولی برخی از ویژگی های آن مانند استخراج نگاشت های وسیع نیاز به پرداخت دارد.

mind

۱۰- LastPass

شما نیاز به کلمات عبور قوی و مختلف برای سایت های گوناگون دارید. به خاطر سپردن تمامی کلمات عبور اغلب مشکل است و دراینجاست که نرم افزارهای مدیریت کلمات عبور وارد میدان می شوند.بصورت یک افزونه برای مرورگرها عرضه می شود.  Lastpass علاوه بر تولید کلمات عبور قوی،  آنها را بر روی ابر ذخیره می کند و توسط یک کلمه عبور اصلی که خود شما آن را می دانید آنها را رمزنگاری می کند.

lasspass

۱۱- فضای ذخیره سازی ابری

نرم افزارها را فراموش کنید. اجازه دهید قدری جایگزین سخت افزار معرفی کنیم! فضای ذخیره سازی ابری این روزها بسیار ارزان هستند بطوریکه برای داشتن ۱۰۰ گیگابایت فضا نیاز به پرداخت تنها ۲ دلار در ماه دارید. مزیت این سرویس ها این است که می توانید از هر جایی به اسناد و فایل های خود دسترسی داشته باشید. Google Drive، Microsoft OneDrive و Dropbox نمونه ای از شرکت هایی هستند این سرویس  را ارائه می دهند.

۱۲- پخش کننده Spotify

به Spotify وارد شوید! این سرویس موزیک به شما اجازه دسترسی به بیست میلیون موزیک از سراسر دنیا را می دهد که می توانید به آنها گوش کنید. اگر بخواهید بصورت مجانی از این سرویس استفاده کنید مجبورید که آگهی ها را نیز گوش کنید در غیر این صورت می توانید با پرداخت ماهیانه ۱۰ دلار، موزیک هایی با کیفیت بیشتر و پخش آفلاین را نیز تجربه کنید.

اگر شما دارای مجموعه ای از موزیک ها می باشید Google Play Music  به شما اجازه می دهد که تا ۲۰۰۰۰ موزیک را بصورت مجانی آپلود کنید و آنها را مستقیماً از طریق مرورگر پخش نمایید.

spocify

نظر شما در مورد این سرویس ها چیست؟ آیا ترجیح می دهید که از این سایت ها برای کارهای روزمره خود استفاده کنید؟نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط