انویدیا بالاخره غول گرافیکی خود را راهی بازار کرد00 نظر

8 خرداد 1393

سایر

گروه اوکسو

انویدیا بالاخره غول گرافیکی خود را راهی بازار کرد
http://img.videocardz.com/1/2014/03/GeForce-GTX-TITAN-Z.jpg

کارت گرافیک جی فورس جی تی ایکس تایتان Z بالاخره از تعلل بسیار از سوی انویدیا به بازار عرضه شد. اما قیمت آن شاید حتی خیال خرید آن را از سر بیرون کند!

بالاخره زمان آن رسید تا غول گرافیکی و موعود انویدیا را به درون کیس کامپیوتر خود راهنمایی کنیم! ماه مارس بود که انویدیا کارت گرافیک فوق قدرتمند خود GeForce GTX Titan Z را معرفی کرد. کارت گرافیکی با دو پردازنده گرافیکی Kepler GK110 و با قیمت رؤیایی 3000 دلار!این کارت گرافیک قرار بود در ماه آوریل به بازارهای فروش راه پیدا کند، اما به دلایلی فروش آن عقب افتاد. تا امروز که بالاخره این شرکت جی تی ایکس تایتان Z را راهی بازار کرد. این کارت گرافیک قرار است هم به شکل جدا و هم از پیش نصب شده بر روی سیستم‌های کامپیوتری به فروش برسد. 5760 هسته CUDA با ماکزیمم کلاک 876 مگاهرتز و 12 گیگابایت حافظه GDDR5 قرار داده شده در آن، باعث شده اند که این کارت گرافیک هر بنچ مارکی را با بالاترین نمره ممکن با موفقیت از سر بگذراند. توان طراحی حرارتی این کارت گرافیک حدود 375 وات است و احتمالا برای راه اندازی آن به منبع تغذیه بسیار قدرتمندی نیاز خواهید داشت.

انویدیا اعلام کرده که جی تی ایکس تایتان Z قدرتمندترین کارت گرافیکی بوده که این شرکت تاکنون ساخته و با چنین ویژگی‌هایی هیچ شک و تردیدی برای خرید آن باقی نمی‌گذارد.

البته این شک و تردید وقتی ظاهر می‌شود که قیمت چنین کارت گرافیکی را با کارت گرافیک‌های دو پردازنده ای ای‌ام دی Radeon R9 295X2 مقایسه کنیم. این کارت گرافیک که در حال حاضر تنها رقیب تایتان Z است، تنها 1500 دلار قیمت دارد.

آیا گیمرها خام قدرت سخت افزاری این غول انویدیا خواهند شد یا قیمت 3000 دلاری آن را ریختن آب به جوی می‌دانند؟! تیزر این کارت گرافیک را از این لینک و ویدیوی معرفی آن را از این لینک ببینید.منبعTechSpot

نسخه PDF این مطلب را دانلود کنید

حق نشر مطالب اوکسو :

 

 

قابل توجه علاقه مندان و کپی کنندگان گرامی ، تمامی مطالب این وب سایت تحت مجوز خالق

(Creative Commons)  می باشد و اجازه کپی کردن ، استفاده تجاری مطالب بدون اجازه

صاحب اثر مجاز نمی باشد و طبق مجوز اثر پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مجوز کریتیو کامنز
این کار مجوز دارد تحت مجوز کریتیو کامنز نسبت‌دادن-غیرتجاری-بدون انشقاق ۴٫۰ بین‌المللی.

این مطلب پایان یافت و امیدواریم به نتیجه دلخواهتان رسیده باشید .

 

همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید و از جدید ترین اخبار ما با خبر شوید :

 

 

3491498_823


نظر شما

مطالب مرتبط